Kościerzyna. Piłkarze Kaszubii Kościerzyna pokonali 2:1 (1:1) Gryfa Wejherowo

Maciej Wajer
Piłkarze Kaszubii Kościerzyna udanie zainaugurowali nowy sezon rozgrywek przed własną publicznością. Podopieczni Dawida Klawikowskiego pokonali 2:1 (1:1) Gryfa Wejherowo

Mecz z Gryfem na pewno szczególnie zapamięta zakontraktowany przed sezonem Tomasz Poźniak. To on był bowiem bohaterem spotkania, a jego dwie bramki dały zwycięstwo naszej drużynie.
Przebieg całego meczu był bardzo wyrównany, żadna ze stron nie potrafiła na dłużej przejąć inicjatywy. O bramkach w tych zawodach decydowały indywidualne błędy piłkarzy. Jako pierwsi pomylili się nasi zawodnicy, a okazji w 25 minucie nie zmarnował Sylwester Ilanz. Na szczęście biało-bordowi potrafili szybko wyjść z opresji i już dwie minuty później był remis.
Autorem bramki był wspomniany wyżej Tomasz Poźniak. Ten sam zawodnik kilka chwil po wznowieniu gry ustalił także wynik, strzelając bramkę na 2:1. Przed ostatnim gwizdkiem sędziego obie ekipy miały jeszcze okazje do zmiany rezultatu, wejherowianom próbował pomóc nawet ich bramkarz, jednak wynik nie uległ już zmianie.