Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kościerzyna - Policjanci podsumowali pracę w 2023 roku. Przybyło przestępstw najbardziej dokuczliwych społecznie

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
W środę (31.01.2024 r.) o godz. 11.00 odbyła się odprawa służbowa, w której wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie podinsp. Michał Domeracki i I Zastępca Komendanta Powiatowego mł. insp. Grzegorz Mitura. Komendanci podsumowali pracę policjantów w 2023 roku na terenie powiatu kościerskiego. Wszczęto 1067 postępowań, wykrywalność zgłoszonych przestępstw w 2023 roku odnotowano na poziomie prawie 79,10 %.

W 2023 roku policjanci powiatu kościerskiego odnotowali 267 przestępstw najbardziej dokuczliwych społecznie, zaś w 2022 roku takich przestępstw było o 32% mniej. W ocenianym okresie liczba wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym pozostała na tym samym poziomie. W 2023 odnotowaliśmy 62 wypadki drogowe, w których 72 osoby zostały ranne i 6 osób zginęło.

Policjanci podczas codziennych służb w 2024 roku wyeliminowali z dróg powiatu kościerskiego 120 nietrzeźwych kierujących. Nasi policjanci przez cały ubiegły rok włączali się i byli inicjatorami wielu akcji i działań profilaktycznych związanych z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak i przeciwdziałaniu uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży.

Funkcjonariusze naszej jednostki wielokrotnie w 2023 r. po otrzymaniu zgłoszeń zaginięcia osób odnajdywali je całe i zdrowe. Dzielnicowi podczas służb ratowali parokrotnie osoby znajdujące się w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.

Funkcjonariusze interweniowali również na zgłoszenia zaznaczone na Krajowej Mapie Zagrożeń. W 2023 roku odnotowali 1054 zgłoszenia, potwierdzili 62,7 % z nich. Najwięcej dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym, znaczna część zgłoszeń dotyczyła również spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem.

Rozwija się aplikacja „Moja Komenda”, dzięki której dostęp do dzielnicowego jest jeszcze prostszy. Każdy dzielnicowy w komendzie, również dzięki programowi „Dzielnicowy bliżej nas”, został wyposażony w służbowy telefon komórkowy, posiada również indywidualny adres poczty elektronicznej.

Dane dzielnicowych, ich numery telefonów, informacje o rejonach i inne przydatne informacje umieszczone są na stronie internetowej komendy i w aplikacji „Moja Komenda”.

Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie podinsp. Michał Domeracki omówił priorytety i główne zadania naszej jednostki w 2024 roku. Podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym za zaangażowanie i wysiłek, który przyczynił się do uzyskania bardzo dobrych wyników w 2023 roku i życzył wszystkim, by rok 2024 był jeszcze lepszy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto