Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kościerzyna. Urologia po modernizacji

(mar)
Po remoncie pielęgniarki przez cały czas mają kontakt z pacjentem i aparaturą monitorującą ich po zabiegach. Na zdjęciu Aneta Litwin, Hanna Winczewska i Danuta Wasilewska.
Fot. Marcin Modrzejewski
Po remoncie pielęgniarki przez cały czas mają kontakt z pacjentem i aparaturą monitorującą ich po zabiegach. Na zdjęciu Aneta Litwin, Hanna Winczewska i Danuta Wasilewska. Fot. Marcin Modrzejewski
Oddział urologii Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie doczekał się gruntownej modernizacji. Po części wynikała ona z postulatów samych pacjentów. Chorzy zwracali uwagę, że gdzie jak gdzie, ale w takim oddziale ...

Oddział urologii Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie doczekał się gruntownej modernizacji. Po części wynikała ona z postulatów samych pacjentów. Chorzy zwracali uwagę, że gdzie jak gdzie, ale w takim oddziale powinno być więcej łazienek.

- Uwzględniliśmy prośby naszych pacjentów i zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie remontu - mówi dr Krzysztof Szkarłat, ordynator oddziału urologii kościerskiego szpitala. - Od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że nie możemy liczyć na pomoc finansową szpitala. Środki na remont pochodziły z kasy Stowarzyszenia Wspierania Oddziału Urologii "Urologia XXI", ale przede wszystkim pomagali sponsorzy.

Głównym był Stanisław Repiński, właściciel Zakładu Robót Ogólnobudowlanych, który przekazał m.in. potrzebne materiały. Roboty wykonywali pracownicy szpitala, a koszt całej modernizacji wyniósł około piętnastu tysięcy złotych.

- Pomogłem w remoncie, bo przecież w życiu nie można robić wszystkiego dla pieniędzy - mówi Stanisław Repiński. - Druga sprawa, to fakt, że w mojej firmie pracują przede wszystkim mężczyźni. Być może ktoś z nich będzie potrzebował kiedyś pomocy, a wtedy znajdzie się pod opieką profesjonalistów w komfortowym oddziale.

Dzięki dokonanym zmianom poprawił się nie tylko komfort pacjentów, ale także ich bezpieczeństwo. Punkt pielęgniarski usytuowano między salami pooperacyjnymi. Pozwala to na ciągły kontakt z chorymi oraz aparaturą monitorującą ich po zabiegach.

Kilkutygodniowy remont nie sparaliżował całkowicie pracy oddziału. Pacjenci zostali umiejscowieni na jednym ze skrzydeł oddziału chirurgii.

- Pacjenci z nowotworami, wymagający zabiegów tak zwanych otwartych operowani byli na bieżąco - dodaje dr Krzysztof Szkarłat. Ze względu na remont musieliśmy zrezygnować z wykonywania zabiegów małoinwazyjnych.

Stowarzyszenie działa

Stowarzyszenia Wspierania Oddziału Urologii "Urologia XXI" powołane zostało pięć lat temu. W czasie swojej działalności niejednokrotnie wspomagało oddział. Najważniejsze zakupy, jakie dokonano za pieniądze tej organizacji to: aparat USG oraz sprzęt endoskopowy do zabiegów małoinwazyjnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Najatrakcyjniejsze miejsca do pracy zdaniem Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto