Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie kościerskim. Liczba zgłoszeń stale wzrasta

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
kpp kościerzyna
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które wspomaga policjantów w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość łatwego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na ich bezpieczeństwo. Poprzez reakcję internautów kościerscy mundurowi codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia.

Liczba zgłoszeń stale wzrasta. W 2020 r. wpłynęło 679 zgłoszeń.

- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na stałe weszła w prace naszych policjantów - mówi Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji. - Przypominamy, że z pomocą tego narzędzia każdy może w szybki sposób powiadomić o niepożądanym zachowaniu w swoim miejscu zamieszkania i zaznaczyć zgłoszenie do sprawdzenia przez policjantów. Dzięki temu, codziennie każdy mieszkaniec może wskazać miejsce, w którym dochodzi do łamania prawa, a tym samym mieć wpływ na własne bezpieczeństwo.

Jak wskazują dane, najczęściej kościerscy mundurowi otrzymują sygnały o przekraczaniu prędkości, nieprawidłowym parkowaniu, spożywaniu alkoholu w miejscu niedozwolonym, czy nieprawidłowej infrastrukturze. Policjanci na terenie całego powiatu sprawdzają każdy z otrzymanych sygnałów. Weryfikacją tych zgłoszeń zajmują się funkcjonariusze ruchu drogowego, ogniw patrolowo-interwencyjnych czy dzielnicowi. Po potwierdzeniu danego zgłoszenia wskazane na mapie miejsce zostaje objęte nadzorem.

Jak pokazują liczby, policjanci przez cały 2020 r. otrzymali 679 zgłoszeń do sprawdzenia, z czego potwierdzonych zostało 412. Co ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców, funkcjonariusze potwierdzili na drogach 240 przypadków zgłoszeń przekraczania prędkości, spożywanie alkoholu - 92, nieprawidłowe parkowanie 66. Potwierdzone przykłady zaznaczeń na terenie naszego powiatu to w ostatnim czasie: przekraczania prędkości w miejscowościach Stara Kiszewa i Karsin, niedozwolone spożywanie alkoholu na osiedlu przy ul. Jesionowej i Rynku w Kościerzynie.

Dzięki tym informacjom, kościerscy mundurowi mogą podjąć dalsze kroki, by rozwiązać w sposób bezpośredni dane zagrożenie i poprawić bezpieczeństwo.

- Przypominamy, aplikacja nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. Dodatkowo, ważne jest odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji - dodaje Piotr Kwidziński.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto