Lekkoatleci kościerskiego Remusa zaprezentowali wysoką formę

Maciej Wajer
Na pierwszym planie biegnie Olimpia Breza z Remusa Kościerzyna
Na pierwszym planie biegnie Olimpia Breza z Remusa Kościerzyna Fot. Remus Kościerzyna
Po długim czasie pandemii ruszyły zawody lekkoatletyczne, w których brali udział zawodnicy Remusa Kościerzyna. Jak się okazało, długa przerwa nie miała znacznego wpływu na ich wysoką formę.

Kościerscy lekkoatleci pobiegli we Włocławku i Redzie. W tym pierwszym mieście rywalizowały dzieci do lat 16 oraz juniorzy. Młodzi biegacze Remusa wypadli bardzo korzystnie, czego przykładem jest Jakub Kluka, który zwyciężył w biegu na 600 metrów, pokonując najlepszego rywala w kraju z czasem 1.39. Nasz zawodnik zdobył także 1 miejsce w mityngu U14 rozegranym w Redzie . Tam udowodnił swój prymat wygrywając na 1000 metrów z wynikiem 2.59. Taki rezultat pozwolił mu na wywalczenie awansu na finał Nestle Cap czyli letnie MP do lat 14.

Bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy grupy młodszej Remusa. We Włocławku Antonina Walkusz pobiegła 600 m i zajęła 2 miejsce, a jej kolega klubowy Nkodem Łada na 600 m zajął 3 miejsce. W kolejnym mityngu rozgrywanym we Włocałwku, Jakub Kluka zdobył 1 miejsce i zdobył Puchar Kujaw.

Z kolei 2 miejsce w Redzie zajął Paweł Stegart z bardzo dobrym wynikiem 3.08 na 1000 m. Warto też wspomnieć, że w zawodach we Włocławku brała też udział Olimpia Breza, która rywalizowała w kategorii U20 zajmując ostatecznie 5 lokatę.

- Olimpia rywalizowała na dystansie 5 km z seniorkami i swój start zakończyła super wynikiem 16.40, zważywszy na fakt, że jest to początek sezonu - mówi trener Wojciech Pobłocki. - Jest to bardzo zbliżone minimum na Mistrzostwa Świata do Nairobi w Kenii. Zawodniczki takie jak Weronika Lizakowska i Olipmia Breza jadą na zgrupowanie kadrowe do Wałcza, a potem na zgrupowanie do Zakopanego, by przygotować się do kolejnych imprez sportowych.

Dodajmy, że tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów planowane są na koniec sierpnia.