Manta Kościerzyna wielkim zwycięzcą I Rundy Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. Zawodnicy zdobyli najwięcej punktów

Edyta Łosińska-Okoniewska
Uczniowski Klub Sportowy Manta Kościerzyna w generalnej klasyfikacji punktowej zajął I miejsce zdobywając aż 23 688 punktów UKS MANTA
I Runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach w Kościerzynie zgromadziła najlepszych pływaków z całej Polski! W klasyfikacji generalnej UKS Manta Kościerzyna nie miała sobie równych. Tuż za nią Delfinek Chodzież i KS Nautilus Jastrzębie.

W Kościerzynie sportowe emocje sięgnęły zenitu. To właśnie tu odbyła się I Runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach 2023. W zawodach zorganizowanych w Aqua Centrum wystartowało 240 zawodników z całej Polski, co było prawdziwym rekordem!

O wielkim sukcesie w I Rundzie Klubowego Pucharu Polski może mówić Uczniowski Klub Sportowy Manta Kościerzyna, który w generalnej klasyfikacji punktowej zajął I miejsce zdobywając aż 23 688 punktów!

Mantę reprezentowało 26 zawodników, którzy zdobyli 35 medali w tym 12 złotych, 14 srebrnych, 9 brązowych.

• Kacper Jurczak: brązowy.

Srebrny medal zdobyła sztafeta MIX na dystansie 4 x 50 BF w składzie: Konstancja Bystron, Julia Greń, Franciszek Bystron, Szymon Kropidłowski. Natomiast brązowy medal wywalczyła sztafeta kobiet na dystansie 4 x 50 SF w składzie: Helena Breska, Julia Greń, Olga Guzińska, Natalia Gembiak.

Najlepszym zawodnikiem I Rundy KPP z liczbą 2 947 pkt został Szymon Kropidłowski. Warto też wspomnieć o innych zwycięzcach, którzy odnieśli sukces w swoich kategoriach wiekowych czyli: Karolu Rozgońskim 2 miejsce, Fryderyku Bystroniu 3 miejsce i Julii Greń 4 miejsce.

- Na sukces klubu pracowali wszyscy zawodnicy zdobywając punkty, od najmłodszych debiutantów do najstarszych doświadczonych zawodników - mówi Beata Zembrzycka z UKS Manta. - Dodam, że trenerem zawodników jest Adam Gniba.