Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Marsz w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II przeszedł ulicami Kościerzyny ZDJĘCIA, WIDEO

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
W Kościerzynie odbył się marsz w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II
W Kościerzynie odbył się marsz w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II joanna surażyńska
Prawie 200 osób uczestniczyło w Marszu Papieskim w Kościerzynie. Po Mszy św. o godz. 9.30 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Kościerzynie uczestnicy wyruszyli w stronę kościoła Św. Trójcy, a dokładnie przed pomnik św. Jana Pawła II. Tutaj złożono kwiaty, ale też uczestnicy odśpiewali uwielbianą przez św. Jana Pawła II "Barkę".

Marsz w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

Marsz papieski przeszedł ulicami Kościerzyny. Uczestniczyło w nim prawie 200 osób. Jak podkreślali uczestnicy, był to wyraz wdzięczności za życie, dzieło i pontyfikat św. Jana Pawła II. Uczestnicy złożyli kwiaty przy pomniku Wielkiego Polaka, który znajduje się niedaleko kościoła Św. Trójcy w Kościerzynie. Wierni zamanifestowali swoje przywiązanie do papieża Polaka w odpowiedzi na krytyczne wobec niego medialne doniesienia. Marsze odbywały się 2 kwietnia 2023 roku w całej Polsce, a największy w Warszawie.

- Uważam, że atak na św. Jana Pawła II to wielki skandal - mówi Piotr Karczewski, społeczny doradca prezydenta RP. - Co więcej, odbywa się to na podstawie dokumentów UB, które kompletnie nie są wiarygodne. Chcieliśmy oddać cześć i hołd św. Janowi Pawłowi II w rocznicę Jego śmierci. Nie pozwolimy zniszczyć autorytetu Wielkiego Polaka.

W niedzielę 2 kwietnia 2023 mija 18 lat od śmierci papieża Jana Pawła II. Ta rocznica była jednak inna niż poprzednie. Marsz w Kościerzynie przeszedł ulicami Świętojańską i Rynkiem. Organizatorem był kościerski PiS. Wzięli w nim udział wszyscy chętni mieszkańcy.

- Święty Jan Paweł II to jeden z największych rodaków w naszych dziejach. Jest także ojcem naszej wolności. Szedł przed nami jak Mojżesz – wyprowadził z domu niewoli, przeprowadził przez Morze Czerwone i przypomniał nam tablice Bożych przykazań. Stanął w szeregu wielkich proroków, potężnych w słowie i czynie. Wskazywał drogę, chronił przed niebezpieczeństwem, przestrzegał przed uwikłaniem w ciernie zła i grzechu. Brał nas na swoje ramiona i z miłością odnosił do Chrystusowej owczarni - podkreślali biskupi zebrani na 394. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

Jego pielgrzymki do Ojczyzny były wielkimi rekolekcjami dla narodu, milowymi kamieniami naszej historii, tchnieniem Ducha Świętego w sumienia umęczonych i zdezorientowanych rodaków. Wypowiadał słowa mające sprawczą moc, zdolne pchnąć historię kraju i losy ludzi na nowe tory: „Niech zstąpi Duch Twój”, „Pokój Tobie Polsko, Ojczyzno moja!” „Każdy powinien mieć swoje Westerplatte!” „Nie lękajcie się być świętymi!” „Miejcie wyobraźnię miłosierdzia!”.

Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto