Młodzi szczypiorniści rywalizowali w Lipuszu

Maciej Wajer
Cztery zespoły rywalizowały w Lipuszu w pierwszym turnieju rozgrywanym w ramach Finałów Wojewódzkich Piłki Ręcznej Chłopców – rocznik 2008 i młodsi. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja młodych szczypiornistów z Żukowa.

Gospodarzem zawodów piłki ręcznej był Lipusz, a do rywalizacji przystąpiły następujące drużyny: GKS Żukowo, GUKS Bellator Ryjewo, SP 2 Czersk oraz UKS Lipusz. Warto wspomnieć, że aby znaleźć się w gronie finalistów wojewódzkich, wszystkie z wymienionych drużyn musiały wygrać swoje grupy eliminacyjne.

Turniej w Lipuszu rozegrano w systemie – każdy z każdym. Każdy mecz trwał 24 minuty (każda połowa 12 minut). Znakomicie podczas tych emocjonujących zawodów zaprezentowali się młodzi szczypiorniści z Lipusza. W pierwszym mecz spotkali się z zespołem z Czerska. Mimo zaciętej i wyrównanej gry, z ostatecznego triumfu mogli się cieszyć gospodarze, którzy pokonali swoich rywali 10:7. Podobny przebieg miało również ich spotkanie z GUKS Bellator Ryjewo. W tym przypadku również zwycięstwo odniosła drużyna gospodarzy. Mecz zakończył się zwycięstwem lipuskiej drużyny 14:11.

W ostatnim spotkaniu, które decydowało o zajęciu pierwszego miejsca, UKS Lipusz rywalizował z GKS Żukowo. Niestety, ekipa z Lipusza uległa 6:11.

Po pierwszym turnieju, w tabeli prowadzi zespół z Żukowa, który ma na swoim koncie 9 pkt. Na drugim jest Lipusz z 6 pkt, na trzecim ekipa z Czerska z 3 pkt, a na ostatnim Ryjewo z 0 dorobkiem. Gospodarzem drugiego turnieju, który zaplanowano na 23 lutego, bęzie Bellator Ryjewo.