Mój Rynek w Starej Kiszewie

Artykuł sponsorowany
Wizualizacja - wejście na targowisko
W maju rozpoczęły się prace związane z realizacją inwestycji pt. „Przebudowa targowiska, miejsc parkingowych oraz urządzenie zaplecza sanitarno higienicznego targowiska w miejscowości Stara Kiszewa” w ramach programu Mój Rynek.

Inwestycja obejmuje budowę zadaszonych stoisk targowych i obiektu zaplecza socjalnego z toaletami publicznymi, wykonanie nawierzchni utwardzonych: jezdnych i pieszo-jezdnych, a także powiększenie istniejącego parkingu i przeniesienie przystanku autobusowego. Targowisko przewiduje miejsca dla straganów lub sprzedaż bezpośrednio z samochodów dostawczych pod projektowanym zadaszeniem. Stoiska targowe ustawione naprzeciwko siebie będą tworzyły ciąg dla kupujących, przesklepiony przeźroczysta kopułą. Zaprojektowano dwie przecinające się „uliczki” targowiska. Warto dodać, że przy każdym ze stanowisk znajdzie się przyłącze energetyczne oraz oświetlenie, a do stanowisk handlu artykułami spożywczymi doprowadzona zostanie również bieżąca woda.

Realizowana inwestycja stworzy komfortowe warunki do handlu, szczególnie chcemy promować sprzedaż produktów rolnych prosto od producentów – zaznacza Wójt Gminy Stara Kiszewa – Marian Pick. Przebudowa targowiska wpłynie korzystnie na wizerunek centrum miejscowości Stara Kiszewa, obiekty zaprojektowano z dbałością o nawiązanie do stylu istniejących budynków. Dodatkowo, pomiędzy zaprojektowanymi straganami a istniejącym budynkiem zaprojektowano plac z oświetleniem i estetycznymi ławkami.

Projekt Mój Rynek współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Programu Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2007-2013. Wsparcie unijne wynosi blisko 50 % wartości inwestycji przy jej całkowitym koszcie ponad 1,6 mln. zł.

DZIEJE SIĘ...
Gmina Stara Kiszewa zaprasza rodziny z dziećmi na otwarte pikniki z okazji Dnia Dziecka, które odbędą się w dniach 31 maja i 1 czerwca w następujących wsiach: St. Polaszki, St. Kiszewa, St. Bukowiec. Pozostałe miejscowości sołeckie przygotowują mini festyny dla dzieci ze swoich sołectw. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji, m.in. konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie i wiele innych, ciekawych propozycji na spędzenie tego wyjątkowego święta naszych pociech. Szczegółowe informacje na stronie internetowej

„Brązowe” Kiszewianki
Zakończyła się XIII edycja PLPSK. Finał Ligi odbył się dnia 11.05.13r. w Lipuszu. Kiszewianki w tym sezonie zdobyły tylko, albo aż brązowe medale. Sezon 2012/3013 był dla naszej drużyny wyjątkowo trudny i pechowy, bo kontuzje wyeliminowały z rozgrywek aż 4 podstawowe zawodniczki i dlatego też te brązowe medale są dla drużyny jak złote. Tylko dzięki systematycznym treningom i ciężkiej pracy można osiągać takie rezultaty, a zaangażowania i „woli walki” naszym zawodniczkom nie brakuje, co wielokrotnie udowodniły na meczach. Do drużyny dołączyły 4 nowe zawodniczki i w następnym sezonie na pewno powalczymy o najwyższe miejsce w Lidze. Należy też wspomnieć, że nasza drużyna przez 13 sezonów rozgrywek nie schodziła z podium, a takim osiągnięciem nie może się poszczycić żadna z drużyn uczestniczących w Lidze. Skład drużyny: Kasia Knopa, Ewa Knopa, Monika Leszka, Patrycja Nieżórawska, Dominika Deja, Agata Knuth, Agara Cieplińska, Wiesława Romańska-Tocha, Asia Knopa-Kreft, Hania Paw i Emilia Lewandowska.

WIEŚCI ZE SZKÓŁ
Coraz większą popularnością wśród dzieci i młodzieży cieszą się konkursy recytatorskie poezji polskiej, a ich uczestnicy reprezentują coraz wyższy poziom. Celem organizacji konkursów recytatorskich jest popularyzacja polskiej literatury pięknej, a także kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. Zespół Szkół w Starych Polaszkach może poszczycić się osiągnięciami uczennicy
III klasy gimnazjum, która zdobyła 2 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej. Marta Rozgońska zaprezentowała utwór Juliana Tuwima pt. „Kwiaciarka”. Laureatka konkursu wojewódzkiego to bardzo zdolna uczennica, która corocznie bierze udział w gminnych i rejonowych eliminacjach.
Ma na swoim koncie wiele różnych osiągnięć. m.in. I Miejsce w XIV Diecezjalnym Konkursie Poezji Maryjnej w kategorii recytatorskiej, a także pierwsze miejsca
w konkursach gminnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie