Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych sportowców z gminy Kościerzyna

Edyta Łosińska-Okoniewska
Arch. UG Kościerzyna
Miniony rok nie był łatwy dla sportowców, sporo imprez zostało odwołanych, a w wielu przypadkach utrudnione były także treningi. Na szczęście niektórym udało się osiągnąć wspaniałe sukcesy. Teraz mogą liczyć na nagrody i wyróżnienia przyznawane przez władze gminy Kościerzyna.

Mieszkańcy gminy Kościerzyna, którzy w minionym roku odnotowali sportowe sukcesy w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie, mogą składać wnioski o nagrody i wyróżnienia. Formalności trzeba dopełnić do końca stycznia 2021 roku. Nagrodę pieniężną i wyróżnienie może otrzymać zawodnik, zamieszkały w gminie Kościerzyna lub reprezentujący gminny klub sportowy, który jest członkiem polskiego związku sportowego w danym sporcie.

Nagrodę może otrzymać zawodnik reprezentujący dyscypliny i konkurencje sportowe indywidualne i gry zespołowe, który w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym uzyskał jeden z następujących wyników sportowych:

• 9) zajął miejsce I-III w mistrzostwach Polski w dyscyplinach paraolimpijskich i igrzysk głuchych,
  • 10) zajął miejsce I-III w mistrzostwach Polski młodzieżowców, juniorów.
  • 11) zajął miejsce I w mistrzostwach wojewódzkich młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Wyróżnienie może otrzymać zawodnik, reprezentujący dyscypliny i konkurencje sportowe indywidualne i gry zespołowe, który w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym uzyskał jeden z następujących wyników sportowych:

• 1) zajął miejsce VII-X w mistrzostwach Europy seniorów w dyscyplinach olimpijskich,
  • 2) zajął miejsce VII-X w mistrzostwach Europy w dyscyplinach paraolimpijskich i igrzysk głuchych,
  • 3) zajął miejsce VIII-X w mistrzostwach świata i Europy młodzieżowców i juniorów,
  • 4) zajął miejsce IV-VI na uniwersjadzie, akademickich mistrzostwach świata, europejskim festiwalu młodzieży, igrzyskach olimpijskich młodzieży,
  • 5) zajął miejsce IV-VI w mistrzostwach Polski seniorów w dyscyplinach olimpijskich,
  • 6) zajął miejsce IV-VI w mistrzostwach Polski w dyscyplinach paraolimpijskich i igrzysk głuchych,
  • 7) zajął miejsce IV-VI w mistrzostwach Polski młodzieżowców, juniorów.
  • 8) zajął miejsce II-III w mistrzostwach wojewódzkich młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Nagrodę może otrzymać również zawodnik reprezentujący gry zespołowe, który spełnia następujące kryteria:

1) w kategorii junior, młodzieżowiec jest członkiem kadry narodowej/wojewódzkiej lub jest zawodnikiem zespołu, który bierze udział w rozgrywkach szczebla centralnego i nie jest związany z żadnym klubem umową upoważniającą do otrzymywania wynagrodzenia z tytułu uprawiania sportu,
2) w kategorii senior jest zawodnikiem zespołu, który w rozgrywkach ligowych najwyższego szczebla centralnego lub pucharze Polski zajął I-III miejsce