MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nie oddadzą sali sportowej w terminie

EDA
Wszystko wskazuje na to, że nie uda się oddać do użytku sali sportowej w Lipuszu wraz z początkiem roku szkolnego. Główny wykonawca inwestycji zwrócił się do Urzędu Gminy Lipusz z wnioskiem o przedłużenie terminu do końca września. Wcześniej zakładał, że zadaniu podoła do 19 sierpnia.

- Rzeczywiście wpłynęło do nas pismo wykonawcy, jednak jak na razie nie podjęliśmy jeszcze decyzji co do tego, czy wyrazimy zgodę na przesunięcie terminu - mówi Mirosław Ebertowski, wójt gminy Lipusz. - Na razie analizujemy dokumentację i sprawdzamy możliwości prawne. Wykonawca zapewnia nas, że ze wszystkimi pracami byłby w stanie uporać się do końca sierpnia. Jednak później pozostaje jeszcze kwestia odbioru. Jak pokazują przykłady, bywa że trwa to jakiś czas. Z pewnością nie będzie możliwe przekazanie sali młodzieży na 1 września.

Opóźnienia w budowie wykonawca argumentuje zmianami w konstrukcji dachu, które miały miejsce zimą. Nie bez znaczenia były też trudne warunki pogodowe.

- Teraz wewnątrz budynku trwają prace wykończeniowe - dodaje Mirosław Ebertowski. - Układana jest glazura, a także kończone są instalacje sanitarne. Zamontowane zostaną siedzenia na widowni i podłoga sportowa. Trwają też prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół budynku.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 6 milionów złotych. Zadanie to finansowane jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz budżetu gminy Lipusz. Jest to jedna z największych inwestycji w gminie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja radzi jak zaplanować podróż

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto