Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nie wiesz jak korzystać z internetu? W gminie Karsin za damo przeszkolą mieszkańców

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
Arch. Polskapress
Uczestnicy będą mogli wybrać jeden z pakietów, np. biznes w sieci, finanse i transakcje, czy też tworzenie własnych stron internetowych. Liczba miejsc ograniczona

Jeśli skończyłeś 25 lat i nie do końca radzisz sobie z internetem zgłoś się na szkolenie. Gmina Karsin rozpoczyna rekrutację na bezpłatne kursy w ramach projektu unijnego pn. „Akademia kompetencji cyfrowych dla mieszkańców województw pomorskiego, warmińsko–mazurskiego i podlaskiego”.

Cykl szkoleń obejmuje 7 modułów tematycznych w zakresie praktycznego korzystania z internetu, są to: „Rodzic w internecie”, „Mój biznes w sieci”, „Moje finanse i transakcje w sieci”, „Działam w sieciowych społecznościach”, „Tworzę własną stronę internetową (BLOG)”, „Rolnik w sieci” oraz „Kultura w sieci”.

- Szkolenia są dla wszystkich chętnych osób, które ukończyły 25 rok życia i mieszkają w gminie Karsin lub innych gminach na terenie województwa pomorskiego. Nabór na szkolenia: wrzesień-październik 2020 r. - informują władze gminy. - Celem szkoleń jest podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych mieszkańców niezbędnych do skutecznego korzystania z cyfrowych mediów w celach zawodowych, edukacyjnych i hobbystycznych.

Podczas kursów mieszkańcy nauczą się, jak wykorzystać zasoby Internetu w codziennym życiu, a także podniosą umiejętności cyfrowe, które w obecnych czasach potrzebne są do korzystania z bankowości elektronicznej czy innych usług dostępnych w Internecie.

Możesz wybrać, czego chcesz się nauczyć

W ramach projektu przewidziano realizację szkoleń w siedmiu obszarach tematycznych:

1. Szkolenie „Rodzic w internecie” przeznaczone jest dla rodziców, którzy chcą chronić swoje dzieci przed realnymi zagrożeniami czyhającymi na dzieci/młodzież w sieci. W kursie poświęconym m.in. zwalczaniu cyberprzestępczości mogą wziąć udział również opiekunowie, nauczyciele czy dziadkowie.
2. Szkolenie pt. „Mój biznes w sieci” dedykowane jest osobom prowadzącym działalność gospodarczą lub przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu w sieci.
3. Szkolenie „Moje finanse i transakcje w sieci” przeznaczone jest dla osób, które chciałyby nauczyć się skutecznie załatwiać swoje sprawy biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu.
4. Szkolenie „Działam w sieciach społecznościowych” – dla wszystkich zainteresowanych obszarem mediów społecznościowych oraz dla osób, które chcą korzystać w życiu prywatnym lub w swojej codziennej pracy z portali społecznościowych, takich jak YouTube, Facebook, Twitter czy Instagram.
5. Szkolenie „Tworzę własną stronę internetową i blog” przeznaczone jest dla osób, które chcą założyć i prowadzić własną stronę internetową lub bloga.
6. Na szkoleniu „Rolnik w sieci” kursanci zapoznają się z takimi praktycznymi zagadnieniami jak np. gdzie i jakie przydatne informacje dla rolników można znaleźć w sieci (m.in. o dofinansowaniach unijnych dla rolników) oraz z jakich aplikacji i e-usług w Internecie mogą bezpiecznie korzystać, a także jak regulować swoje rachunki bez konieczności odwiedzania placówki bankowej czy urzędu.
7. Szkolenie „Kultura w sieci” przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych osób, które chcą zgłębić temat internetowej kultury. Uczestnicy dowiedzą się, jak i gdzie w internecie szukać filmów, spektakli, książek, muzyki, gier, zdjęć, szkoleń i innych informacji dostępnych z legalnych źródeł kultury w sieci oraz jak wykorzystać zgodnie z prawem dostępne treści do nauki lub własnej twórczości.

Szkolenia zostaną przeprowadzone w grupach maksymalnie do 10 osób z powyższych zagadnień wybranych przez mieszkańców Gminy.

Szkolenia mogą być zorganizowane w III wariantach:

I wariant: szkolenie jednodniowe (trwające 12 h),

II wariant: szkolenie dwudniowe (każdego dnia po 6 h),

III wariant: szkolenie trzydniowe (każdego dnia po 4 h).

W trakcie kursu uczestnicy będą szkolić się na laptopach udostępnionych przez gminę, a zakupionych przez partnera projektu ze środków przyznanego grantu. Kursanci otrzymają bezpłatne materiały szkoleniowe, mogą również skorzystać z serwowanego poczęstunku.

Warto, aby ze szkolenia skorzystały również osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Liczba miejsc ograniczona – projekt przewiduje szkolenia tylko dla 150 osób!

Nie czekaj i zapisz się już dziś!

Zapisy na szkolenia przyjmuje Łukasz Datta z Urzędu Gmina Karsin.
ZGŁOSZENIA PROSZĘ PRZESYŁAĆ EMAILEM NA ADRES: [email protected] LUB TELEFONICZNIE POD NR TELEFONU: 503 582 188

W zgłoszeniu należy podać tytuł szkolenia oraz preferowany wariant czasowy, imię i nazwisko oraz dane kontaktowe (email i telefon).

Projekt trwa do 15.11.2020 r. i jest realizowany przez Urząd Gminy Karsin w partnerstwie z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju z Warszawy Jest finansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto