Nowy zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie. Bryg. Tomasz Holc po 25 latach pożegnał się ze służbą [ZDJĘCIA]

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
KP PSP w Kościerzynie
Po 25 latach bryg. Tomasz Holc, dotychczasowy zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie zakończył służbę. Jednocześnie powołano nowego zastępcę. Został nim st. kpt. Rafał Duzowski

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie zakończył się pewien etap. Bryg. Tomasz Holc, dotychczasowy zastępca komendanta, po 25 latach pożegnał się ze służbą w szeregach PSP.

Na placu przed komendą miała miejsce uroczysta zbiórka, podczas której odchodzący zastępca symbolicznie zdał obowiązki.

Uroczystość zgromadziła przedstawicieli m.in. PSP, a wśród nich st. bryg. Piotra Sochę, pomorskiego komendanta wojewódzkiego, reprezentantów Starostwa Powiatowego w Kościerzynie, a także funkcjonariuszy i pracowników kościerskiej jednostki PSP. Nie zabrakło również rodziny bryg. Tomasza Holca.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku komendantowi wojewódzkiemu, natomiast gości przywitał st. bryg. Tomasz Klinkosz, komendant powiatowy PSP w Kościerzynie, który podsumował 25 lat służby bryg. Tomasza Holca, dziękując jednocześnie za długoletnią współpracę. Wyrazy wdzięczności składali również st. bryg. Piotr Socha i Piotr Laska, wicestarosta kościerski. Oddzielne podziękowania skierowano do rodziny żegnającego się ze służbą zastępcy, a jego małżonka otrzymała bukiet kwiatów.

Bryg. Tomasz Holc służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1995 roku jako słuchacz-kadet Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. W 1997 r. rozpoczął służbę w ówczesnej Komendzie Rejonowej PSP w Kościerzynie na stanowisku dowódcy zastępu. Następnie zajmował stanowiska dowódcy zmiany, kierownika sekcji, dowódcy JRG. W 2016 r. został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Kościerzynie. W trakcie służby ukończył studia inżynierskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie oraz studia magisterskie i podyplomowe z zakresów przydatnych na zajmowanych stanowiskach. Był oficerem w pełni dyspozycyjnym, skromnym, a jednocześnie znakomitym fachowcem. Kompetentny, rzeczowy, zdyscyplinowany i godny zaufania. Wzorowo kierował pracami pionu, za który odpowiadał. Swoje predyspozycje i cechy charakteru wykorzystywał w dowodzeniu i zarządzaniu zespołem. Budował atmosferę współpracy i wzajemnego szacunku. Dzięki ogromnej pasji zawodowej był inicjatorem wielu dokonań wykraczających poza obowiązki służbowe. W trakcie służby wielokrotnie wyróżniany, nagradzany i awansowany.

Nowy zastępca komendanta

Jednocześnie podczas uroczystej zbiórki st. bryg. Piotr Socha powierzył obowiązki zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie st. kpt. Rafałowi Duzowskiemu.

Rozpoczął on służbę w ochronie przeciwpożarowej w 1999 r. jako słuchacz-kadet Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. W 2001 r. rozpoczął służbę w ówczesnej KP PSP w Kościerzynie na stanowisku dowódcy zastępu. Następnie zajmował stanowiska dowódcy zmiany, kierownika sekcji, zastępcy dowódcy JRG. W trakcie służby ukończył studia licencjackie i magisterskie oraz studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie