Olimpia Breza wywalczyła w Toruniu tytuł mistrzyni Polski

Maciej Wajer
Kolejny wielki sukces na swoim koncie zanotowała lekkoatletka Kościerskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Remus - Olimpia Breza. Podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu nasza zawodniczka wywalczyła tytuł mistrzyni Polski.

Olimpia Breza startowała w Toruniu na dystansie 3000 metrów. Dodajmy, że w minionym roku wywalczyła aż pięć złotych medali Mistrzostw Polski, a także ustanowiła nowy rekord Polski na 2000 m U-18. W tym roku zadebiutowała w kategorii starszej i zdecydowanie zdobyła złoty medal osiągając czas na wspomnianym dystansie 9:36.78. To drugi wynik w historii polskiej, halowej lekkoatletyki do lat 20.

Jak podkreśla jej trener, Wojciech Pobłocki, te wyniki są także efektem wsparcia ze strony samorządu miejskiego, powiatowego oraz firmy ABC oraz społeczności szkolnej I LO. Trzeba też wspomnieć o wynikach pozostałych zawodnikach Remusa, którzy startowali w II Memoriale Ireny Szewińskiej - Halowych Mistrzostwach Polski do lat 14 i 16. Pierwsze miejsce wywalczył Jakub Kluka na 600 m, który startował w kategorii do lat 14. Dobrze zaprezentowali się też Ania Szenwald , Antonina Walkusz, Paweł Stegart oraz Maja Kostuch i Martyna Sadowska.

Podczas Halowych Mistrzostw Okręgu w Toruniu, Jakub Kluka na 1000 m uzyskał wynik 2.57.35. To najlepszy wynik w kraju w tabelach U14. Dodajmy też, że Olimpia Breza na 1 milę osiągnęła czas 4.53 wygrywając tym samym mistrzostwo okręgu do lat 20.