Oni zwyciężyli w pierwszym etapie Plebiscytu Sportowego [galeria zdjęć]

MACIEJ WAJER
Znamy zwycięzców powiatowego etapu 65. Plebiscytu Sportowego Dziennika Bałtyckiego.

W czwartek, dokładnie o godzinie 22 zakończyło się głosowanie w ramach pierwszego etapu naszego plebiscytu. Walka była naprawdę zacięta, a ostateczne rozstrzygnięcia zapadły w ostatnich minutach. Nasi Czytelnicy nie zawiedli swoich ulubieńców, o czym świadczy fakt, że oddali na nich kilka tysięcy głosów.

W kategorii Sportowiec Senior wygrała Patrycja Wójcik, zawodniczka UKS PCM Kościerzyna. W naszej drużynie występuje od kilku lat, a w tym sezonie jest asystentem trenera Dariusza Męczykowskiego.

W kategorii Sportowiec Junior pierwsze miejsce zajął Mateusz Jażdżewski z Kościerskiego Klubu Karate Do "Seiunchin". Młody karateka ma na swoim koncie wiele sukcesów sportowych m.in. złoty medal w Pomorskim Turnieju Karate Tradycyjnego w Wejherowie.

W kolejnej kategorii, jaką był Trener, pierwsze miejsce wywalczył Jordan Szulist, trener młodych piłkarzy KS Skorzewo. Jordan Szulist z piłką nożną związany jest od wielu lat. Występował m.in. w Raduni Stężyca, Kaszubii Kościerzyna i Santanie Wielki Klincz.

W kategorii Drużyna, kolejny raz pierwsze miejsce w naszym plebiscycie zajął UKS PCM Kościerzyna. Szczypiornistki kościerskiego zespołu już trzeci sezon występują w Superlidze Kobiet.

Przypomnijmy, źe laureaci powiatowego etapu plebiscytu przechodzą do etapu wojewódzkiego. Głosowanie rozpocznie się w poniedziałek 4 grudnia i potrwa do 29 grudnia do godz. 22.W poniedziałek, 4 grudnia w "Magazynie Sportowym 24" - dodatku do Dziennika Bałtyckiego zaprezentowani zostaną wszyscy laureaci plebiscytu z całego województwa.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny