Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów. Podopieczni trenera Leszka Zblewskiego zdobyli 8 medali!

Joanna Surażyńska
UKS Olimpijczyk Skorzewo
W Kozienicach odbyły się Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów. Podopieczni trenera Leszka Zblewskiego spisali się znakomicie, zdobywając aż 8 medali.

Gwiazdą konkurencji biegowych był Adrian Bielski, który zdobył 3 złote medale na 400 m, 800 m i 1500 m. Podobnie jak rok temu obronił tytuły na wszystkich dystansach.

Maciej Jutrzonka zdobył 2 złote medale, wygrywając konkurs rzutu dyskiem i oszczepem. Ponadto uplasował się na 3 miejscu w pchnięciu kulą.

Debiutujący w mistrzostwach Jakub Gliwa spisał się bardzo dobrze, zdobywając 2 brązowe medale w skoku w dal i biegu na 800m.

Oskar Wilma trzy razy zajmował 4 miejsce, startując w skoku w dal i biegach na 400 i 200m.

Wszyscy zawodnicy w swoich konkurencjach poprawili rekordy życiowe.

Dzięki wspaniałym wynikom UKS Olimpijczyk uplasował się na 3 miejscu w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 8 medali (5 złotych i 3 brązowe).

W drodze po sukcesy klub wspierają: Gmina Kościerzyna, Powiat Kościerski, VISLINE, EKO-PIL, Bank Spółdzielczy w Kościerzynie, Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Sportowe Szansa Start Gdańsk, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!