Piłka nożna. Kaszubia i Wda z kompletem punktów

Maciej Wajer
Dwie bramki w meczu Kaszubii Kościerzyna z GKS Kowale zdobył Tomasz Tuttas
Dwie bramki w meczu Kaszubii Kościerzyna z GKS Kowale zdobył Tomasz Tuttas Fot. Maciej Wajer
Czwartą kolejkę spotkań IV ligi nasze zespoły mogą zaliczyć do udanych. Żadna z naszych drużyn nie doznała porażki.

Najlepszy występ zanotowała Kaszubia Kościerzyna. Podopieczni Pawła Budziwojskiego na wyjeździe rywalizowali z GKS Kowale. Biało-borodowi nie dali szans swoim rywalom i urządzili sobie strzelecki festiwal na terenie przeciwnika. Kaszubia wyszła na prowadzenie już w 10 minucie za sprawą trafienia Przemysława Żukowskiego. Tuż przed przerwą ten zawodnik zdobył drugiego gola. Po zmianie stron, piłkarze Dumy Kaszub podkręcili zdecydowanie tempo, a kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Tuż po wznowieniu gry, Borys Narożny podwyższył na 3:0, a niespełna dziesięć minut później Tomasz Tuttas strzelił czwartego gola. W 62 min. ponownie na listę strzelców wpisał się Przemysław Żukowski. Wynik meczu na 6:0 ustalił w 77 min. Tomasz Tuttas.

Komplet punktów zdobyła też Wda Lipusz, która na własnym terenie podejmowała Powiśle Dzierzgoń. Podopieczni Łukasza Witka wyszli na prowadzenie 10 min., a na listę strzelców wpisał się Bartosz Machut. Lipuszanie jednobramkową przewagę utrzymali do przerwy. W drugiej odsłonie toczyła się wyrównana walka, ale w 70 min. na 2:0 podwyższył Michał Jeruć. Goście honorowe trafienie zanotowali w 80 minucie.

Z kolei remisem 1:1 zakończyło się starcie Gwiazdy Karsin z Gromem Nowy Staw. Zespół prowadzony przez Andrzeja Borowskiego do przerwy przegrywał 0:1. Jednak po zmianie stron, bramkę na wagę remisu zdobył w 60 min. Mateusz Borowski.