Piłka nożna. Kaszubia lepsza od Chojniczanki II Chojnice

Maciej Wajer
Jedną z bramek dla Kaszubii zdobył jej czołowy snajper - Tomasz Tuttas
Jedną z bramek dla Kaszubii zdobył jej czołowy snajper - Tomasz Tuttas Fot. Maciej Wajer
Kaszubia Kościerzyna wygrała z rezerwami Chojniczanki Chojnice w ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu wojewódzkiego Pucharu Polski, biało-bordowi pokonali Wietcisę Skarszewy 4:0. Kolejnym rywalem Dumy Kaszub był zespół Chojniczanki II Chojnice, a spotkanie było rozgrywane na terenie przeciwnika kościerskiej drużyny.

Mecz był niezwykle wyrównany, a najdobitniej świadczy o tym fakt, że regulaminowym czasie gry, żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola. Dlatego też konieczna była dogrywka, a w niej emocji nie brakowało, a w dodatkowych 30 minutach rywalizacji padły aż 4 bramki.
Wynik spotkania otworzyła Kaszubia, a pod koniec pierwszej części dogrywki prowadziła już 2:0. Chojniczanie nie dali jednak za wygraną i zdobyli gola kontaktowego. Ostatecznie jednak mecz zakończył się zwycięstwem biało-bordowych 3:1. Bramki dla Kaszubii zdobywali: Tomasz Tuttas, Błażej Troka oraz Łukasz Wróbel.

W pozostałych meczach ćwierćfinałowych padły następujące wyniki: Pogoń Lębork – Radunia Stężyca 1:5, Jaguar Gdańsk-Gryf Słupsk 1:0 i Delta Miłoradz-Bałtyk Gdynia 0:6.

Półfinałowe spotkanie rozegrane zostaną 25 i 26 lipca. Kaszubia zagra z Radunią Stężyca, a mecz odbędzie się w Kościerzynie w sobotę 25 lipca o godz. 16.