Pływacy z Kościerzyny i Garczyna wrócili z medalami z North Cup Lega Olecko 2022! [ZDJĘCIA]

Edyta Łosińska-Okoniewska
Zawodnicy z powiatu kościerskiego rywalizowali w Pucharze Makroregionu Europy Północno-Wschodniej w Pływaniu w Płetwach w Olecku. Do Kościerzyny wrócili z medalami i pobitymi rekordami.

Pływanie w płetwach w Kościerzynie

Prawie 150 zawodników z 15 klubów z Litwy, Estonii i Polski startowało w Pucharze Makroregionu Europy Północno-Wschodniej w Pływaniu w Płetwach. Zawody odbyły się na pływalni Lega w Olecku. Do rywalizacji przystąpiły także 3 zawodniczki KS AQUA SPORT oraz 3 zawodników UKS Wodniacy Garczyn.

Najwięcej medali dla klubów z powiatu kościerskiego zdobyła 9-letnia Kaja Lellek z UKS Wodniacy Garczyn, która rywalizowała w kategorii E”0” (9 lat i młodsi). Kaja ustanowiła 5 rekordów życiowych, a srebrne medale wywalczyła w konkurencji 25 AP (pod wodą w monopłetwie), 50 i 100 sf (w monopłetwie) oraz 50 bf (dwie płetwy), a także brązowy medal na dystansie 100 bf.

Najwięcej medali w KS Aqua Sport zdobyła Monika Zarach w kategorii E (10-11 lat) jednocześnie poprawiając we wszystkich konkurencjach rekordy życiowe. Monika zwyciężyła w konkurencji 400 sf, srebrny medal zdobyła na dystansie 200 sf, a z brązu cieszyła się po wyścigu w konkurencji 100 sf. Dla KS Aqua Sport 2 medale wywalczyła Wiktoria Lellek, która poprawiła swoje „życiówki” na dystansie 25 AP z czasem 9.92 s, co dało jej 2 miejsce w kategorii D (12-13 lat). Drugi krążek Wiktoria zdobyła w wyścigu na dystansie 50 bf z czasem 25,53 s. Natomiast w kategorii C (14-15 lat) również dwa medale zdobyła Anna Szybalska. Ania zajęła 2 miejsce w konkurencji 200 sf oraz 3 miejsce w konkurencji 400 sf. Również po 2 medale zdobyli zawodnicy UKS Wodniacy Garczyn - Nina Kucharska oraz Arkadiusz Sędzicki (oboje kategoria E). Nina uplasowała się na 2 miejscu w wyścigu na 400 sf, a na dystansie 200 sf dopłynęła na 3 pozycji. Arek natomiast zdobył 2 medale brązowe na dystansie 200 i 400 sf. Oboje poprawili swoje dotychczasowe wyniki w tych konkurencjach.

Kolejne zawody w pływaniu w płetwach organizuje KS Aqua Sport w Kościerzynie. Odbędą się one 15 października 2022 r., a wystartować mogą zarówno zawodnicy licencjonowani, jak i dzieci oraz młodzież którzy nie trenują w płetwach, ponieważ dla nich będzie prowadzona osobna klasyfikacja(„AMATOR”) w kategori E, D i Open, a ścigać się będą w tradycyjnych płetwach Bi-fins na dystansie 50, 100 i 200 bf oraz 25 AP(pod wodą).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani