Pogoń Smętowo - Ceramika Łubiana 5:0 (2:0)

(pb)
Po akcji Tomasza Cejera (z lewej) padła pierwsza bramka dla Pogoni.
Efektownym zwycięstwem zakończyli rundę jesienną rozgrywek grupy II gdańskiej okręgówki futboliści Pogoni Smętowo. W ostatniej kolejce przed zimową przerwą w rozgrywkach podopieczni trenera Marka Kleistra pokonali przed ...

Efektownym zwycięstwem zakończyli rundę jesienną rozgrywek grupy II gdańskiej okręgówki futboliści Pogoni Smętowo. W ostatniej kolejce przed zimową przerwą w rozgrywkach podopieczni trenera Marka Kleistra pokonali przed własną publicznością Ceramika Łubianę 5:0 (2:0).

Miejscowi od początku uzyskali zdecydowaną przewagę w polu, ale to goście pierwsi mogli zdobyć gola. W 6 minucie bramkarz Pogoni, Janusz Dębski obronił strzał, po którym futbolówka zmierzała w "okienko" jego świątyni. Po dwóch kwadransach gry, ku uciesze kibiców padła wreszcie pierwsza bramka dla miejscowych. Strzelił ją, z 13 m, Radosław Raciński, wykorzystując podanie Tomasza Cejera. Cztery minuty później na 2:0 podwyższył Michał Zając. Obrońca Pogoni przymierzył z linii 16 m w tzw. krótki róg.
Sześć minut po przerwie indywidualną akcją popisał się napastnik miejscowych Krzysztof Rychlewski. Dynamicznie minął trzech rywali i z linii 16 m posłał futbolówkę pod poprzeczkę bramki Ceramika.

Pięć minut później było 4:0, a w roli głównej znów wystąpił Rychlewski. Smętowski napastnik podobnie jak przy poprzedniej akcji ograł trzech rywali, podał do znajdującego się w środku pola Oktawiana Zwolińskiego, a ten lewą nogą strzelił pod poprzeczkę.
W 60 minucie było 5:0, a "ojcem" był znów, ale i autorem gola, Rychlewski. Napastnik Pogoni minął dwóch obrońców Ceramika i wpadając w pole karne dolnym strzałem pokonał bramkarza gości, ustalając, jak się później okazało, końcowy rezultat.