Przegrana kościerskich szczypiornistek na własne życzenie [GALERIA ZDJĘĆ]

MACIEJ WAJER
KPR Jelenia Góra przerwał serię zwycięskich spotkań UKS PCM Kościerzyna. Jeleniogórzanki wygrały w kościerskiej Sokolni różnicą jednej bramki.

Teoretycznym faworytem meczu rozgrywanego w Kościerzynie były miejscowe, ponieważ w poprzednim spotkaniu między tymi zespołami, UKS wygrał wysoko w Jeleniej Górze. Początek starcia zapowiadał, że historia może się powtórzyć. Kościerzynianki szybko wyszły na prowadzenie 3:1. Jednak później do głosu doszły przejezdne, które szybko zniwelowały różnicę punktową, a następnie wyszły na prowadzenie. Warto jednak wspomnieć, że pierwsze 20 minut meczu było bardzo chaotyczne. Obydwa zespoły popełniały mnóstwo błędów, ale mimo wszystko, pięciobramkową przewagę wypracowały jeleniogórzanki. W końcówce pierwszej odsłony przebudziły się gospodynie, które sukcesywnie zaczęły zmniejszać różnicę. W ostatniej minucie na tablicy widniał wynik 11:10 dla zespołu z Jeleniej Góry. Malwina Hartman miała okazję doprowadzić do remisu, ale nie wykorzystała rzutu karnego. Przyjezdne w odpowiedzi skonstruowały szybką akcję zakończoną bramką i w efekcie schodziły do szatni z 12 oczkami.

Po zmianie, stron podopieczne Dariusza Męczykowskiego zaczęły grać zdecydowanie lepiej. Sygnał do walki dała Magda Krajewska, która raz za razem pokonywała bramkarkę przeciwnej drużyny. W 48 minucie kościerzynianki prowadziły już 22:17 i wydawało się, że zwycięstwo mają w kieszeni. Jednak jeleniogórzanki rozpoczęły szaleńczy pościg. Na parkiecie brylowały Aleksandra Tomczyk i Małgorzata Jurczyk, które wspierane przez Joannę Załogę i Sonię Kobzar, w 56 min. meczu doprowadziły do remisu 23:23. Na trzy minuty przed końcową syreną UKS grał w przewadze, ale nie potrafił tego wykorzystać. W ostatniej minucie spotkania drużyna z Jeleniej Góry wykorzystała błąd w ataku kościerskiej ekipy i przeprowadziła kontrę zwieńczoną bramką. Jak się okazało zwycięską. W rezultacie KPR Jelenia Góra pokonał UKS PCM Kościerzyna na jego własnym terenie 24:23