Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zobacz, kogo uwieczniły kamery Google Street View w Kościerzynie. Na głównych ulicach, osiedlowych traktach i podwórkach

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
Kamery Google Street View objeżdżają Kościerzynę co kilka lat
Kamery Google Street View objeżdżają Kościerzynę co kilka lat google street
Kogo przyłapało Google Street View na kościerskich ulicach i kogo można na nich zobaczyć? Okazuje się, że ich obiektywy łapią "życie na gorąco" nie tylko na głównych traktach i dużych miejskich placach. Zapuszczają się także na mniejsze osiedlowe uliczki i podwórka.

Jak zmienia się Kościerzyna?

Technologia Google Street View zrewolucjonizowała mapy. A krążący m.in. po powiecie kościerskim samochód wyposażony w kamery od lat rejestruje to, co dzieje się w naszych miastach. Popatrzcie, kogo obiektywy Google w Street View uchwyciły w Kościerzynie. Rozpoznajesz tych mieszkańców, gości i turystów?

Kamery Google Street View objeżdżają Kościerzynę co kilka lat. Opcja Street View to narzędzie niezwykle pomocne przy wyszukiwaniu konkretnych adresów lub budynków. Dzięki dostępnej osi czasu możemy też monitorować, jak w ciągu ostatnich lat zmieniało się nasze miasto. Zdarza się jednak, że kamery przypadkowo zaskakują przechodniów w nietypowych sytuacjach.

Kościerzyna

Ślady przeszłości miasta zachowane w dokumentach, sięgają 1284 r., kiedy to "Costerina" wraz z 21 innymi miejscowościami ziemi Pirsona została nadana przez księcia pomorskiego Mściwoja II księżniczce Gertrudzie - najmłodszej córce księcia Sambora II z Tczewa. W 1312 roku ziemię tę przejęli Krzyżacy wpłacając 300 grzywien. Ważnymi datami w czasach jej podległości Krzyżakom są kolejno: rok 1346. lokacja wsi Kościerzyny na prawie chełmińskim i rok 1398 - odrębna lokacja Kościerzyny jako miasta, które z czasem wchłonęło wioskę.

Pod panowanie polskie miasto wróciło po wojnie trzynastoletniej (1454-1466) na mocy pokoju toruńskiego w 1466 r., stając się siedzibą polskich starostów. W połowie XV w. miasto liczyło 300 mieszkańców. Zajmowali się oni głownie rolnictwem, ale również rzemiosłem, warzeniem piwa itp. W XVII w. zaczęła się osiedlać w mieście okoliczna szlachta, wkrótce wysuwając się na czoło lokalnej społeczności, sięgając po stanowiska radnych i burmistrzów. W czasach polskich Kościerzyna czterokrotnie nawiedzały pożary, spustoszenie czyniły przemarsze wojsk, padła też ofiarą "morowego powietrza". Przez wieki Kościerzyna była miastem czysto polskim.

Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak Disney wzbogacił przez lata swoje portfolio?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto