Rafał Rusiecki
Bałtyk Gdynia ma teoretycznie najłatwiejszego rywala w ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski Przemyslaw Swiderski
Piłka nożna. W sobotę i niedzielę poznaliśmy ćwierćfinalistów regionalnego Pucharu Polski. Dwie drużyny czekały, aby poznać rywali, ponieważ w 1/8 finału miały... wolny los.

Udział w 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski był dla pomorskich drużyn amatorskich pierwszym, poważnym sprawdzianem po przerwie spowodowanej pandemią.

Tylko IV-ligowa Pogoń Lębork oraz A-klasowa Delta Miłoradz miały w miniony weekend wolne. Wszystko przez to, że ich rywale wycofali się z udziału w pucharowej rywalizacji.

O okazały wynik postarała się Kaszubia Kościerzyna, która pokonała 4:0 Wietcisę w Skarszewach. Trzeba tutaj przyznać, że IV-ligowiec przez większość meczu grał bez Dominika Rycewicza, który otrzymał czerwoną kartkę. Kaszubia już w nadchodzący weekend zmierzy się z Chojniczanką II. Rezerwy chojnickiego klubu potrzebowały dogrywki i rzutów karnych, aby uporać się z Żuławami Nowy Dwór Gdański.

Nerwowa końcówka towarzyszła spotkaniu w Borzechowie, gdzie Sokół Zblewo chciał odrobić straty do Gryfa Słupsk. Obrońcy regionalnego pucharu szybko wyszli na prowadzenie 2:0. Skończyło się na 2:1 dla słupszczan.

- To trudny teren beniaminka, który jest mocny finansowo i chce zawojować IV ligę - ocenił mecz Arkadiusz Gaffka, trener Gryfa, który teraz czeka mecz z Jaguarem.

Gdański zespół ograł w Lipnicy Lipniczanę 3:1. 2:1 w Ustce wygrał z kolei III-ligowy Bałtyk Gdynia.

W niedzielnym starciu III-ligowców w Stężycy Radunia potrzebowała dogrywki, aby pokonać KP Starogard Gdański. Po 90 minutach było 1:1. Gola na wagę awansu w ostatnich sekundach dogrywki zdobył Krzysztof Iwanowski.

Mecze ćwierćfinałowe zaplanowane zostały na sobotę, 18 lipca i niedzielę, 19 lipca.

Puchar Polski na Pomorzu - wyniki 1/8 finału

• Wietcisa Skarszewy - Kaszubia Kościerzyna 0:4 (Tomasz Tuttas 3, Rafał Bujnowski)
  • Chojniczanka II Chojnice - Żuławy Nowy Dwór Gdański 0:0, po rzutach karnych 3:1 (karne: Kacper Boniecki, Krzysztof Korczyc, Mateusz Kołtonowski - Krzysztof Klein)
  • Sokół Zblewo - Gryf Słupsk 1:2 (Mateusz Wenta 72 - Tomasz Piekarski 56, Bartłomiej Nałęcz 66)
  • Lipniczanka Lipnica - Jaguar Gdańsk 1:3 (Krzysztof Kropidłowski 11 - Szymon Rychłowski 57, Krystian Espersen 66, Maciej Pietruszewski 80)
  • Jantar Ustka - Bałtyk Gdynia 1:2 (Bartłomiej Oleszczuk 30-karny - Michał Marczak 3, Adam Gołuński 17)
  • Radunia Stężyca - KP Starogard Gdański 2:1 po dogrywce (Dawid Retlewski 52, Krzysztof Iwanowski 120 - Kacper Łazaj 46)