Rekordowa obsada Biegu Tura

(ros)
Tegoroczna obsada biegu Tura była rekordowa - w głównym biegu wzięło udział 126 biegaczy. Jednak nie wszyscy ten bieg ukończyli, na mecie "zameldowało się" 114 lekkoatletów.

Tegoroczna obsada biegu Tura była rekordowa - w głównym biegu wzięło udział 126 biegaczy. Jednak nie wszyscy ten bieg ukończyli, na mecie "zameldowało się" 114 lekkoatletów. Zaskoczeniem było zwycięstwo Radosława Dudy z Soleńska, bowiem faworytem w tych biegach był Piotr Drwal, jeden z pomorskich liderów w biegach długodystansowych. Ów reprezentant Ustki zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.
Zwycięzca przybiegł na metę po 46 minutach i 4 sekundach, Drwal - siedem sekund później. Trzecią osobą na podium w klasyfikacji generalnej był Piotr Prusik z Olsztyna. Wśród kobiet zwyciężyła Krystyna Kuta z Serocka, jej osiągnięcie było przewidywalne. Przebiegnięcie 15-kilometrowej trasy z Chojnic do Człuchowa zajęło jej 53 i pół minuty. Druga wśród kobiet była Magdalena Lisicka z Gdyni, trzecia - Anna Wiśniewska z Białego Boru. Najmłodszym uczestnikiem biegu był 10-letni Aron Górnowicz, najstarszym - 68-letni Zbigniew Wiśniewski (obydwaj z Chojnic).
Zenon Hartuna był najszybszym chojniczaninem, zajął 11 lokatę (52 min 7 sek) oraz 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Krzysztof Dziadczyk w chojnickim rankingu był drugi w kolejności, z 28 lokatą. Przy okazji warto odnotować, że był to jego setny bieg w barwach Floriana. Pozostałe rezultaty Florianów są następujące: Franciszek Kąkol - 35 (57 min 55 sek), Dariusz Borucki - 38 (58 min 53 sek), Jerzy Rudnik - 42 (59 min 26 sek), Tadeusz Kałduński - 47 (1 h 00 min 38 sek), Ryszard Senetelli - 61 (1 h 3 min 50 sek), Andrzej Pruszak - 67 (1 h 5 min 13 sek), Zbigniew Wiśniewski 74 (1 h 7 min 13 sek), Piotr Hartuna - 81 (1 h 8 min 48 sek), Kazimierz Miszke - 84 (1 h 10 min 7 sek), Bernard Betcher - 94 (1 h 16 min 27 sek), Ewa Dudojc - 97 (1 h 17 min 20 sek), Dorota Staszkowska - 104 (1 ha 22 min 3 sek), Izabela Betcher - 107 (1 h 24 min 36 sek), Aron Górnowicz - 109 (1 h 25 min 18 sek), Andrzej Górnowicz - 110 (1 h 25 min 19 sek).
Dobre rezultaty młodzi chojniczanie zanotowali w tzw. Małych Biegach Tura, czyli rywalizacji młodzieżowej i dziecięcej. W biegu na 700 metrów 3 miejsce zajął Krzysztof Skwierawski, a w biegu na 1 km 1 miejsce zajęła jego siostra Katarzyna.