Santana Wielki Klincz remisuje na inaugurację nowego sezonu [GALERIA ZDJĘĆ]

Maciej Wajer
Drużyna z Wielkiego Klincza na inaugurację nowego sezonu w A klasie podzieliła się punktami z Wdą Czarna Woda.

Santana Wielki Klincz w pierwszym spotkaniu nowego sezonu podejmowała przed własną publicznością Wdę Czarna Woda. Od pierwszych minut meczu to goście byli stroną przeważającą. Miejscowym w pierwszej części zawodów tylko dwukrotnie udało się zagrozić bramce rywali. Piłkarze Wdy, mimo optycznej przewagi nie potrafili skutecznie sforsować linii defensywnej Santany. W efekcie, pierwsza połowa zawodów zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej części mecz jeszcze bardziej się ożywił. W 55 minucie doskonałą okazję wyokorzystał Piotr Malek, który dał prowadzenie gospodarzom. Kilkanaście minut później, ten sam zawodnik mógł podwyższyć wynik, ale z bliskiej odległości nie trafił do pustej bramki. Rywale za wszelką cenę dążyli do wyrównania i tak sztuka udała się im w 88 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Paweł Rybacki pokonał strzałem głową bramkarza ekipy z Wielkiego Klincza i ostatecznie zapewnił remis zespołowi z Czarnej Wody.

W pozostałych meczach drużyny z powiatu kościerskiego grały ze zmiennym szczęściem. Drużyna z Nowej Karczmy przegrała w Nowej Cerkwi 3:6, KS Skorzewo uległo Jantarowi Pawłowo 0:1, a Wierzyca Stara Kiszewa wygrała przed własną publicznością 2:1 ze Sławkiem Borzechowo.