Sokół remisuje w regulaminowym czasie, ale wygrywa w karnych [WIDEO]

MACIEJ WAJER
Szczypiorniści Sokoła Porcelana Lubiana Kościerzyna nie zwalniają tempa. W miniony weekend zainkasowali kolejny komplet punktów w starciu z Realem Astromal Leszno, aczkolwiek spotkanie było niezwykle emocjonujące i wyrównane, a o ostatecznym wyłonieniu zwycięzcy musiały zadecydować rzuty karne.

Starcie kościerskiego Sokoła z Astromalem zaliczane było do hitu minionej kolejki rozgrywek w grupie A I ligi piłki ręcznej mężczyzn. Warto wspomnieć, że przed tym spotkaniem obydwa zespoły sąsiadowały ze sobą w górnej części tabeli, więc było można się spodziewać, że zarówno jednym, jak i drugim będzie zależało na zanotowaniu zwycięstwa. W lepszym położeniu byli rywale kościerskiej drużyny, którzy rozgrywali mecz przed własną publicznością. Miejscowa ekipa przyzwyczaiła swoich kibiców do tego, że u siebie potrafi być bardzo groźna.

Pierwszą połowę jednak zdecydowanie lepiej zaczęli podopieczni Andrzeja Gryczki. Znakomicie grali w ataku, a defensywa nie pozwalała rywalom na skuteczne zakończenie akcji. W efekcie Sokół pierwszą partię wygrał 15:11. W drugiej połowie do głosu jednak zaczęli dochodzić gospodarze, którzy sukcesywnie zaczęli niwelować. W rezultacie doprowadzili do remisu. Ostatecznie mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się wynikiem 25:25. O zwycięstwie zadecydowały więc rzuty karne. Zdecydowanie lepsi w tym elemencie gry byli nasi zawodnicy, którzy wygrali 3:1. Po tym spotkaniu zespół Sokoła plasuje się na 3 miejscu w tabeli. W swoim dorobku ma 23 pkt, czyli tyle samo, co zajmująca 2 miejsce Stal Gorzów oraz dwa oczka mniej aniżeli lider tabeli MKS Nielba Wągrowiec. W sobotę Sokół zagra u siebie, a jego rywalem będzie drużyna SPR GKS Żukowo. Początek o godz. 18.