Sokół wygrywa w Gdańsku [WIDEO]

MACIEJ WAJER
Kościerski Sokół zanotował kolejne zwycięstwo na swoim koncie. Na wyjeździe pokonał drużynę SMS Gdańsk.

Faworytem meczu rozgrywanego w Gdańsku byli oczywiście szczypiorniści Sokoła. Jednak licealiści już w poprzednich sezonach pokazywali, że potrafią wygrywać z wyżej notowanymi zespołami. Przekonała się m.in. o tym drużyna Andrzeja Gryczki. Tym razem również nie było łatwo. Od początku zawodów na parkiecie toczyła się wyrównana walka. Nic więc dziwnego, że po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 13:13. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Żadnej z ekip nie udało się wypracować na tyle dużej przewagi, by bez nerwów grać w końcówce. Dlatego też losy meczu decydowały się do ostatnich minut. Ostatecznie zwyciężyło doświadczenie i ogranie naszych szczypiornistów, którzy wygrali 28:26. Najwięcej bramek dla kościerskiego Sokoła zdobył Mariusz Czaja, który zaliczył 10 trafień.