Srebrny medal przywiózł Leszek Zblewski z XX Międzynarodowych Mistrzostw Polski Weteranów

wm
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Pięcioboju Klasycznym zostały rozegrane w miniony weekend w Koszalinie. Należy w tym miejscu wspomnieć, że Leszek Zblewski, który startował w barwach Kościerskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Remus", po raz pierwszy brał udział we wspomnianej konkurencji.

Jak można było się spodziewać, nasz wielokrotny medalista, najlepiej spisał się w biegu na 1500 metrów. Na tym dystansie zdeklasował swoich rywali i osiągnął czas - 4:03,41. W skoku w dal uzyskał wynik - 5,30 m. Dyskiem (2 kilogramy) rzucił na odległość 27,01 m. Z kolei dystans 200 metrów pokonał w czasie 24,90 s. W ostatniej konkurencji, jaką był rzut oszczepem, uzyskał rezultat - 41,08 m. W tych wszystkich konkurencjach zdobył łącznie 2949 punktów. Obecnie Leszek Zblewski przygotowuje się do Mistrzostw Europy Weteranów, które w połowie sierpnia odbędą się w Zittau w Niemczech. Dodajmy, że Leszka Zblewskiego wyprzedził jedynie Krzysztof Małkiewicz z Tczewa, który jest aktualnym mistrzem Europy w dziesięcioboju w kategorii weteranów M35.

- Jestem bardzo zadowolony z występu w Koszalinie, tym bardziej że wyprzedził mnie jedynie aktualny mistrz Europy - powiedział nam Leszek Zblewski.
Warto wspomnieć, że mistrzostwom weteranów towarzyszyły zawody w wieloboju dla dzieci (bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600 m). W tej konkurencji pierwsze miejsce w kategorii rocznika 2002 zajął syn Leszka Zblewskiego - Paweł. Także pierwsze miejsce w kategorii juniorów zajął drugi syn naszego zawodnika - Damian, który w pięcioboju uzyskał wynik 1720 pkt.