Sukces Pawła Mikołajczyka na mistrzostwach Europy w skacie

Joanna Surażyńska
Wisła – rodzinne miasto Adama Małysza gościło ponad 600 miłośników gry w skata z różnych zakątków Europy i świata.

Gminę Dziemiany reprezentowało pięcioro zawodników S.K. FAMILY Dziemiany tj. Adam Kujawski, Grzegorz Kujawski, Paweł Mikołajczyk, Tomasz Mikołajczyk oraz Marcin Żywicki.

Turniej mistrzowski został rozegrany w Hotelu Gołębiewskim w sali na 6 piętrze z przepięknym widokiem na góry. Zawodnicy rywalizowali w 15 seriach po 48 rozdań by wyłonić najlepszą szesnastkę. Nasi zawodnicy walczyli o jak najlepsze lokaty, jednak karty nie sprzyjały, by osiągnąć znaczący sukces w klasyfikacji generalnej turnieju. Ostatniego dnia eliminacji, w ostatniej 15 serii znakomicie zagrał Paweł Mikołajczyk, który zgromadził 1953 punkty i zajął 2 miejsce.

Na Gali Finałowej najlepszym zawodnikom i zawodniczkom wręczano puchary, statuetki oraz nagrody finansowe. Paweł za swój wynik w 15 serii również został nagrodzony pucharem i „kopertą”. Ponadto w turnieju o Wielką Nagrodę Wisły, rozegranym w dniu wolnym od mistrzostw – 76 miejsce zajął Tomasz Mikołajczyk, a Marcin Żywicki uplasował się na 21 pozycji, za którą otrzymał nagrodę finansową.