Świetne występy kościerskich karateków w Chełmnie

Maciej Wajer
Bardzo udany występ na ogólnopolskiej imprezie mają za sobą zawodnicy Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate. Podopieczni trenera Krzysztofa Sosnówki wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbywały się w Chełmnie.

Organizatorem zawodów był Chełmiński Klub Kyokushin Karate, a współorganizatorem była Polska Federacja Kyokushin Karate.

Zawody w Chełmnie były bardzo silnie obsadzone, o czym świadczy fakt, że przystąpiło do nich ponad 130 zawodników. O miano najlepszych walczyli reprezentanci: Bydgoszczy, Chełmna, Chełmży, Golubia-Dobrzynia, Solca Kujawskiego, Świecia, Torunia, Wąbrzeźna oraz z Kościerzyny. Nasi zawodnicy bardzo mocno zaakcentowali swoją obecność.

Szymon Lubecki zajął 1 miejsce w kumite 11-12 lat (37 kg). Bezkonkurencyjna była też Paulina Lubecka, która startowała w kategorii kumite 15-16 lat (55 kg). Pierwsze miejsce wywalczyła również Julita Bek, która rywalizowała w kumite 9-10 lat (+35 kg). Złotym medalem swój udział w zawodach zakończyła również Amelia Kreft, która startowała w kumite 11-12 lat (40 kg). Na drugim stopniu podium uplasowała się natomiast Agata Lubecka, rywalizująca w kumite 13-14 lat (50 kg). Takie samo miejsce zajęła Patrycja Piesik w kategorii 55 kg. Ostatni medal dla naszej drużyny zdobył Filip Klawikowski rywalizujący w kat 30 kg. Z kolei trzecie miejsce wywalczyli: Tomasz Chmielewski (+30 kg) oraz Sandra Rymon-Lipińska (35 kg).