Świetny występ Faustyny Kotłowskiej podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio

Edyta Łosińska-Okoniewska
Facebook Faustyny Kotłowskiej
Najmłodsza zawodniczka polskiej reprezentacji ma za sobą udany debiut podczas igrzysk w Tokio. Faustyna Kotłowska lekkoatletka Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk zajęła 7. miejsce w rzucie dyskiem.

Sportowcy z powiatu kościerskiego dostarczają nam w tym roku emocji na najwyższym poziomie. Podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio Faustyna Kotłowska, lekkoatletka Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk zajęła 7. miejsce w rzucie dyskiem. To spory sukces biorąc pod uwagę fakt, że Faustyna jest najmłodszą w reprezentacji naszego kraju, a udział w igrzyskach to jej debiut.

- Medal brązowy był w zasięgu ręki, ale to dzisiaj nie był zdecydowanie dzień Faustyny. Najmłodsza lekkoatletka polskiej reprezentacji zrobiła bardzo dużo, wykonała ogrom pracy, aby znaleźć się w Tokio, ale taki jest sport. Kolejna szansa na olimpijski medal już za trzy lata w Paryżu. Wielkie gratulacje dla Faustyny. Jesteśmy dumni - stwierdził trener, Leszek Zblewski.

Choć Faustyna po raz pierwszy bierze udział w igrzyskach, to trzeba podkreślić, że ma już na koncie duże sukcesy i medale. Brąz wywalczyła podczas Mistrzostw Europy w Berlinie w rzucie dyskiem oraz Mistrzostw Świata w Dubaju w 2018 roku.

Dodajmy, że już w piątek 3 września o medal w Tokio będzie walczył drugi zawodnik Olimpijczyka Skorzewo - Daniel Pek. Wystartuje on na dystansie 1500 m, na którym wywalczył już dwa medale podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku oraz w Rio de Janeiro w 2016.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe