Szczypiorniści Vetrex Sokoła Kościerzyna wywalczyli dwa punkty w meczu z Grunwaldem Allegro Poznań

WM
W pierwszej połowie meczu widać było, że długa przerwa w rozgrywkach nie zadziałała najlepiej na oba zespoły, a świadczy o tym przede wszystkim słaba skuteczność rywalizujących ze sobą drużyn. Obie strony przez pół godziny rzuciły zaledwie po dziewięć bramek.

Spotkanie przez dwadzieścia minut należało do wyrównanych i na tablicy wyników często widać było rezultat remisowy. Później, nieco lepiej zaczęli grać goście z Wielkopolski, a w konsekwencji ich przewaga sięgnęła trzech trafień. Na szczęście miejscowi potrafili wyjść z opresji obronną ręką i doprowadzili do wyrównania. Po zmianie stron ekipa z Poznania znów wyszła na prowadzenie i miejscowi musieli gonić wynik.

Tym razem zrobili to bardzo dobrze, gdyż na sześć minut przed końcem zawodów prowadzili 24:17. Tak wysokie prowadzenie uśpiło jednak czujność podopiecznych Igora Stankiewicza, a skrzętnie spróbowali skorzystać z tego szczypiorniści Grunwaldu Allegro. Ostatecznie pogoń gości nie przyniosła rezultatu i Vetrex Sokół mógł się cieszyć z kolejnych punktów.
Po trzynastu kolejkach spot-kań lider tabeli z Kościerzyny ma już na swym koncie dwadzieścia oczek (tyle samo punktów zgromadziła druga w stawce Pogoń Szczecin).

Kolejny mecz zostanie rozegrany już jutro w Płocku, gdzie Vetrex Sokół zmierzy się z tamtejszą Orlen Wisłą II. Będzie to pojedynek zespołów z dwóch różnych biegunów - Płocczanie zamykają bowiem I-ligową tabelę.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?