Szczypiornistki z Kościerzyny porażką kończą pierwszą rundę rozgrywek [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

MACIEJ WAJER
UKS PCM Kościerzyna przegrał ostatni mecz rundy jesiennej z Pogonią Szczecin.

Podopieczne Dariusza Męczykowskiego w ostatnim meczu rundy jesiennej podejmowały przed własną publicznością drużynę Pogoni Szczecin. Zdecydowanym faworytem tego spotkania była ekipa ze Szczecina. Jednak początek rywalizacji w wykonaniu kościerskiego zespołu był naprawdę dobry. Kaszubki w niczym nie ustępowały swym bardziej doświadczonym i utytułowanym rywalkom. Kibice do 25 minuty mieli okazję obserwować bardzo wyrównane zawody, o czym świadczy wynik 12:12. Jednak ostatnie minuty pierwszej odsłony należały już do przyjezdnych. W efekcie pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem szczecinianek 15:12. Niestety, krótka ławka rezerwowych Dariusza Męczykowskiego dała o sobie znać w drugiej partii. Przyjezdne sukcesywnie zaczęły powiększać swoją przewagę. Szczególnie zabójcze okazały się szybkie kontry Pogoni. Po kilku minutach gry w drugiej połowie, różnica sięgnęła już 10 bramek. Ostatecznie mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem zespołu Pogoni 38:27. Dodajmy na koniec, że najjaśniejszym punktem w naszym zespole była Magdalena Krajewska, która zdobyła 7 bramek.