Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie potrzebuje wsparcia. Na liście potrzeb pulsoksymetry, stetoskopy czy termometry bezdotykowe

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
K. Makurat
Pomaganie się opłaca. Jest możliwość pomniejszenia podstawy opodatkowania o wartość darowizny przekazanej na cele związane z zapobieganiem oraz zwalczaniem zakażenia koronawirusem. Do 31 grudnia 2020 r. odliczeniu podlega kwota odpowiadająca 200 proc. wartości darowizny

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie pomaga pacjentom walczącym z COVID-19. Warto jednak również pomyśleć o tym, jak można pomóc placówce w tej nierównej walce. Tym bardziej, że może to przynieść korzyści także tym, którzy udzielają wsparcia.

- Przekazując darowiznę finansową lub rzeczową na rzecz szpitala osoba fizyczna lub podmiot biznesowy może liczyć na szereg ulg oraz korzyści - informuje Marta Hess z kościerskiej lecznicy. - Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. znajduje się w wykazie podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej, w związku z przeciwdziałaniem Covid-19. Serdecznie dziękujemy za okazane nam dotychczas wsparcie. Otrzymywane wyrazy solidarności utwierdzają nas w przekonaniu, że wspólnymi siłami uda nam się pokonać pandemię. Wspólnie, zjednoczeni i solidarni.

W obecnej sytuacji kiedy szpital funkcjonuje jako wielospecjalistyczny, potrzeby są znacznie większe niż dotychczas. Bezpośrednie zaangażowanie szpitala w walkę z COVID-19 generuje szereg wyzwań, którym trudno byłoby sprostać bez wsparcia z zewnątrz. Dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli do placówki trafiają darowizny rzeczowe i finansowe.

- W imieniu społeczności Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. pragniemy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom za gorliwe zaangażowanie na rzecz szpitala, które jest niewątpliwie wyrazem troski o drugiego człowieka - dodaje Marta Hess. - Zbliżające się tygodnie mogą być czasem, w którym szczególnie znacząca będzie kwestia zjednoczenia się i pomocy szpitalowi.

Warto dodać, że istnieje możliwość pomniejszenia podstawy opodatkowania o wartość darowizny (pieniężnej lub rzeczowej) przekazanej na cele związane z zapobieganiem oraz zwalczaniem zakażenia koronawirusem, na rzecz podmiotów świadczących opiekę zdrowotną przy spełnieniu warunku podpisania pisemnej umowy darowizny, z której wynika, że darowane towary będą wykorzystane przez obdarowanego na cele związane ze zwalczaniem COVID-19 oraz podpisania dokumentu potwierdzającego przekazanie darowizny.

W przypadku darowizny przekazanej:

  • do 31 grudnia 2020 r. - odliczeniu podlega kwota odpowiadająca 200% wartości darowizny.
  • od 1 stycznia 2021 r. do 31 marca 2021 r. - odliczeniu podlega kwota odpowiadająca 150% wartości darowizny.
  • od 1 kwietnia 2021 r. do końca trwania pandemii odliczeniu podlega kwota odpowiadająca 100% wartości darowizny.

Darowizny pieniężne powinny zostać udokumentowane dowodem wpłaty na rachunek płatniczy lub rachunek bankowy obdarowanego.

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o.
Ul. Piechowskiego 36 83-400 Kościerzyna
PKO BP SA Kod BIC (Swift) BPKOPLPW
PL 42 1020 1811 0000 0602 0362 3733

- Dzięki wsparciu finansowemu będziemy mogli wyposażyć cały personel medyczny w niezbędny sprzęt medyczny oraz środki ochrony osobistej takie jak maseczki, przyłbice, kombinezony, osłony na obuwie, fartuchy, rękawiczki czy płyny do dezynfekcji - wymienia Marta Hess. - W chwili obecnej w zakresie zapewnienia sprzętu medycznego do najpilniejszych potrzeb szpitala zaliczamy:

  • pulsoksymetry,
  • stetoskopy
  • termometry bezdotykowe
  • łóżka tzw. OIT-y oraz na pozostałe oddziały
  • reduktory do podaży tlenu pacjentom

Wszystkie osoby, które chciałyby się włączyć w zbiórkę środków ochrony osobistej oraz sprzętu medycznego dedykowanego przeciwdziałaniu epidemii SARS-CoV-2 w celu ustalenia szczegółów przekazania darowizn rzeczowych proszeni są o wcześniejszy kontakt z Sekretariatem Zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o.

sekretariat szpitala
tel. 58 686 01 11

Dzięki pomocy łatwiej będzie zadbać o bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu.

Podatek od psa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie