Ta inwestycja pozwoli na lepszą ochronę Kościerzyny przed powodzią. Realizacja do końca sierpnia 2021 roku

Artykuł sponsorowany
To kolejny etap dużego projektu związanego z zagospodarowaniem wód deszczowych na terenie Kościerzyny

Rozstrzygnięto przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z ochroną przed powodzią oraz poprawą jakości wód zlewni Wierzyca na terenie miasta Kościerzyna. Przedsięwzięcie dotyczy bezpośrednio regulacji zlewni rzeki Bibrowej. Zakres inwestycji dotyczy przygotowania dokumentacji technicznej i uzyskania pozwolenia na budowę oraz wykonania przedmiotu zamówienia.

- To kolejny etap dużego projektu związanego z zagospodarowaniem wód deszczowych na terenie naszego miasta - powiedział Michał Majewski, burmistrz Kościerzyny. - Cieszę się, że wybraliśmy wykonawcę i przystępujemy do realizacji przedostatniego etapu dużego projektu zagospodarowania wód deszczowych w naszym mieście.

Inwestycja zakłada budowę kanału deszczowego, zbiornika retencyjnego o pow. ok. 5500 m kw, budowę i przebudowę rowów melioracyjnych dł. ok 249 m, likwidację istniejących rowów melioracyjnych dł. ok 290 m, uformowanie i umocnienie koryta rzeki Bibrowej dł. ok. 48 m, wykonanie drenaży z odprowadzeniem wód do rowów melioracyjnych.

- W parku za urzędem powstanie m.in. zbiornik retencyjny i kanały odprowadzające nadmiar wody - powiedział Tomasz Nadolny, z-ca burmistrza miasta Kościerzyna . - To pozwoli naturalnie osuszyć ten teren i możliwe będzie planowanie zagospodarowanie tego terenu, tak by był on przyjazny naszym mieszkańcom.

Zamówienie będzie realizować firma ZUK z Glincza za kwotę prawie 3 700 000 zł, z terminem wykonania do końca sierpnia 2021 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto