Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tomasz Filoda, lekarz dentysta, który pracował w Kościerzynie ciężko zachorował. Potrzebna jest pomoc

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
Nadzieję daje kosztowna terapia, jednak potrzebne jest wsparcie. U 34-letniego Tomasza Filody zdiagnozowano guza pnia mózgu.
Nadzieję daje kosztowna terapia, jednak potrzebne jest wsparcie. U 34-letniego Tomasza Filody zdiagnozowano guza pnia mózgu. Arch. Prywatne
Tomasz Filoda usłyszał druzgocącą diagnozę - guz pnia mózgu. Szansą jest kosztowna terapia w Niemczech. Trwa zbiórka pieniędzy na lek, który daje nadzieję. Liczy się każde wsparcie.

Tomasz Filoda potrzebuje pomocy

Jeszcze do niedawna lekarz dentysta przyjmujący pacjentów w Przychodni NZOZ Kościerzyna, teraz sam potrzebuje pomocy. 34-letni ojciec, mąż i syn Tomasz Filoda ciężko zachorował. Diagnoza guza pnia mózgu rozsypała życie całej rodziny. Jest jednak nadzieja, dlatego też tak ważne jest wsparcie i pomoc. Każda złotówka może pomóc w uratowaniu Pana Tomasza.

- Tomasz, mój mąż i cudowny ojciec Katarzyny i Heleny, 34-letni lekarz dentysta dziś znalazł się w sytuacji, w której sam potrzebuje pomocy. Walczy o życie. Guz pnia mózgu! 13 lipca otrzymaliśmy najgorszą w naszym życiu wiadomość i nagle rozsypała nasze życie. Sprowadziła rozpacz i strach, gdyż guz okazał się glejakiem IV stopnia, jednym z najbardziej agresywnych i złośliwych nowotworów - pisze Pani Aleksandra, żona. - Mieliśmy swoje plany na przyszłość... Niestety na razie musimy je przełożyć. Tomek musi stoczyć walkę o własne życie i wygrać ze śmiertelnie groźnym przeciwnikiem.

Rodzina się nie poddaje i walczy z wiarą, że będzie dobrze. Potrzebne są jednak fundusze na nowe terapie, które niestety nie są refundowane. Glejak to jeden z najbardziej śmiertelnych guzów mózgu, który bardzo często wraca.

Pan Tomasz został zakwalifikowany do leczenia immunoterapią w Niemczech. Po 6 tygodniowej radio i chemioterapii, ma się rozpocząć terapia dodatkowym lekiem z Niemiec, który hamuje rozwój nowotworu. Jego cena jest jednak bardzo wysoka. Już nawet suplementacja środkami ochronnymi, wzmacniającymi i wspomagającymi proces zdrowienia jest we własnym zakresie i na własny koszt, a wydatki te są niemałe.

- Mamy już dokładny plan leczenia. Tomkowi wykonano dokładne badania krwi, żeby sprawdzić, na co guz jest wrażliwy - dodaje Pani Aleksandra. - Zaczynamy atak immunoterapią i hypertermią już 5.12.2023. Tomek będzie już po drugiej chemii uzupełniającej i zostaną pobrane komórki do szczepionki z onkolitycznym wirusem. Profesor dał nam zielone światło do ataku guza z każdej możliwej strony. Niestety koszt terapii immunologicznej to ok 150 tys. euro (6 pobytów tygodniowych w Kolonii) plus koszt leku (8 tys. euro na miesiąc). Bez Waszej pomocy nie udźwigniemy kosztów leczenia Tomka. Dziękuje Wam za wszystko, co robicie dla Tomka.

Każde wsparcie jest niezwykle cenne. Na siepomaga.pl ruszyła trwa zbiórka pieniędzy na leczenia Pana Tomasza.

Tu można przekazać pieniądze na leczenie Tomasza Filoda

- Bardzo wszystkich proszę o pomoc, abyśmy mogli możliwie najdłużej zapewnić Tomkowi maksymalne wsparcie, leczenie i pomoc fizjoterapeutów w powrocie do sprawności - pisze żona Pana Tomasza. - Wiedziałam, że mamy wielu przyjaciół i dobrych ludzi wokół nas, ale to, co się działo na przełomie ostatnich miesięcy, przerosło moje oczekiwania i dodało mi i naszym dzieciom mnóstwo sił w tej trudnej sytuacji. Będziemy wdzięczni za najdrobniejsze nawet wpłaty, bo razem dadzą one kwotę, której potrzebujemy.

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto