Turniej piłki plażowej w Lipuszu. Grand Prix zdobyli Patryk Bruchmann i Krystian Knopik [ZDJĘCIA]

Edyta Łosińska-Okoniewska
W czwartym ostatnim już turnieju z cyklu Grand Prix Lipusz'2020 wzięło udział sześć drużyn. Poziom gry był niezwykle wyrównany. Najlepszym wręczono medale i nagrody

Sportowe emocje i fantastyczny poziom gry towarzyszyły całemu turniejowi piłki plażowej Grand Prix Lipusza'2020. Nad jeziorem Skrzynki Duże rozegrano już ostatnie mecze.

W IV turnieju wzięło udział sześć drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy. Mecze rozgrywane były po dwa sety - każdy do 15 pkt. W przypadku tie breaka do 11 pkt. Tradycyjnie dwie najlepsze drużyny z każdej z grup zagrały w półfinałach.

Mecz o trzecie miejsce rozegrali Zosia Gliszczyńska i Seweryn Pobłocki ulegając Patrykowi Bruchmann i Krystianowi Knopikowi. W finale zmierzyli się Seweryn Trzos i Piotr Gilmajster z Leszkiem i Pawłem Zblewskimi. Dopiero tie break wyłonił zwycięską drużynę - zostali nimi Seweryn i Piotr.

W ogólnej klasyfikacji Grand Prix Lipusza'2020 zwyciężyli Patryk Bruchmann i Krystian Knopik zdobywając 56 punktów, na drugim miejscu uplasowali się Seweryn Trzos i Piotr Gilmajster - 54 pkt, natomiast najniższe miejsce na podium zajęli Natalia Kostka i Mateusz Gołuński - 53 pkt. Leszek Zblewski i Paweł Zblewski zajęli czwarte miejsce gromadząc na swoim koncie 52 punkty.

Do najlepszych zawodników całego cyklu trafiły nagrody oraz pamiątkowe statuetki wręczone przez wójta gminy Lipusz Mirosława Ebertowskiego.

- W całym cyklu trwającym od lipca do sierpnia wzięło udział 21 duetów - dodaje dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Lipuszu. - Dziękujemy za tak liczną frekwencję.