W Liniewie zawodnicy walczyli o Puchar Sołtysa. Pierwszy na metę dotarł Maciej Kosiecki

Edyta Łosińska-Okoniewska
Z dystansem 10 kilometrów w biegu o Puchar Sołtysa zmierzyło się 81 biegaczy, trasę 6,5 km pokonało 46 nordicwalkingowców.

Miniona niedziela upłynęła pod znakiem aktywności sportowej na terenie gminy Liniewo. Z dystansem 10 kilometrów w biegu o Puchar Sołtysa zmierzyło się 81 biegaczy, trasę 6,5 km pokonało 46 nordicwalkingowców.

Oprócz biegu głównego i marszu Nordic Walking rozegrano także biegi dla dzieci na dystansie 200 i 1400 metrów, w którym wystartowało łącznie 48 chłopców i dziewczynek. Organizatorami imprezy byli: sołtys wsi Liniewo Henryk Miotk, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Liniewie. Oczywiście impreza nie odbyłaby się gdyby nie pomoc druhów z OSP z Liniewa, a także Fundacji Sprawni Inaczej z Lubieszyna.

Jako pierwszy w biegu głównym, na mecie pojawił się Maciej Kosiecki z Liniewa z czasem 34,59, przed Tomaszem Bagrowskim z Gdańska (36,02) oraz Michałem Mrówką z Gdańska (36,17). Najlepszą z Pań była Kamila Grzonka z Bytoni z czasem 43,15. Kolejna była Justyna Nowodworska z Bytowa (45,10), a trzecią najlepszą zawodniczką została Katarzyna Butowska ze Starogardu Gdańskiego, która zameldowała się na mecie z czasem 45,59.

Marsz wygrał i pokonał trasę w czasie 42 minuty i 32 sekundy Rafał Toporek z Przodkowa. Drugie miejsce zajął Andrzej Konkol z Lęborka (45,23), a tuż za nim na trzecim miejscu uplasował się Zenek Trela z Żuromina, z czasem 46,27.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi puchary oraz nagrody rzeczowe, które na zakończenie wspólnie z sołtysem i dyrektor GOKSiR wręczał wójt gminy Liniewo Mirosław Warczak. Każdy z uczestników biegu i marszu, po wyczerpującej przeprawie, mógł skosztować pysznego posiłku regeneracyjnego. Najmłodsi delektowali się watą cukrową i popcornem. Jak podkreślają organizatorzy, celem imprezy była promocja gminy, sołectwa, integracja środowiska lokalnego oraz upowszechnianie aktywnego wypoczynku. Impreza miała charakter charytatywny i integracyjno - rekreacyjny. Dochód z biegów w całości został przekazany na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubieszynie. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom i darczyńcom.