Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W szpitalu w Kościerzynie przeprowadzono operację bariatryczną z użyciem specjalnego kleju

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
Zabiegi mankietowej resekcji żołądka przeprowadzane są w szpitalu w Kościerzynie regularnie. Jednak przed kilkoma dniami po raz pierwszy wykorzystano do nich klej fibrynowy.
Zabiegi mankietowej resekcji żołądka przeprowadzane są w szpitalu w Kościerzynie regularnie. Jednak przed kilkoma dniami po raz pierwszy wykorzystano do nich klej fibrynowy. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie
W Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie przeprowadzono dwie operacje mankietowej resekcji żołądka z wykorzystaniem kleju fibrynowego. Ta technika ma wiele korzyści dla pacjenta, w tym zmniejsza ryzyko krwawienia i pozwala szybciej wrócić do zdrowia.

Operacje bariatryczne w Kościerzynie

Zabiegi mankietowej resekcji żołądka przeprowadzane są w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie regularnie. Jednak przed kilkoma dniami po raz pierwszy wykorzystano do nich klej fibrynowy, który jest preparatem uszczelniającym, zmniejsza ryzyko krwawienia i wspomaga gojenie ran.

- Dwie pokazowe operacje bariatryczne były częścią szkolenia produktowego, w którym uczestniczyły zespoły specjalistów chirurgii bariatrycznej zarówno z naszej placówki, jak i ze Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu - informuje rzecznik prasowy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. - Mieliśmy również zaszczyt gościć dr hab. n. med. Grzegorza Kowalskiego, specjalistę chirurgii ogólnej, onkologicznej oraz bariatrycznej z Katedry i Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej Szpitala Specjalistycznego w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wykorzystanie kleju tkankowego do uszczelniania tkanek podskórnych znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, chociażby w chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej, czy leczeniu oparzeń. W przypadku przeprowadzonych operacji bariatrycznych jego działanie miało na celu zmniejszenie ryzyka krwawienia pooperacyjnego.

Specjaliści z kościerskiego szpitala stale doskonalą swoje umiejętności rozszerzając je o nowoczesne techniki, z którymi wiąże się wiele korzyści dla pacjentów. W tym także mają wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa przeprowadzonych procedur medycznych.

- Warto podkreślić, że syntetyczne materiały, które od lat znajdują zastosowanie m.in. w chirurgii naczyniowej oraz gastroenterologicznej, zdobyły uznanie ze względu na swoją skuteczność i bezpieczeństwo dla pacjenta - dodaje rzecznik szpitala w Kościerzynie. - Klej tkankowy w tym przypadku korzystnie wpływa na homeostazę linii zespolenia staplerowego. Nietoksyczność syntetycznego kleju tkankowego oraz jego całkowita resorpcja to dodatkowe atuty, które sprawiają, że stanowi on optymalne uzupełnienie tradycyjnych metod w przypadku resekcji żołądka metodą mankietową.

Dodajmy, że każdego roku w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie przeprowadzanych jest blisko 150 operacji bariatrycznych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto