Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wakacje wykorzystali na zdobycie cennych umiejętności. Dzieci nauczyły się pływać [ZDJĘCIA]

(EDA)
Nauka pływania połączona z fantastyczną zabawą to gwarancja udanych wakacji.

Wakacje nieodłącznie kojarzą się z wypoczynkiem nad wodą. Jednak, aby ten był bezpieczny, niezbędna jest umiejętność pływania. Dlatego też samorząd gminny w Starej Kiszewie zorganizował bezpłatną naukę pływania. Na ten cel udało się zdobyć dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lekcje odbywały się nad jeziorem Wielkim w Strudze.

- W zajęciach uczestniczyło 30 uczniów z klas I-III ze szkół na terenie gminy Stara Kiszewa - mówi Karolina Baska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Starej Kiszewie. - Dzieci zostały podzielone na dwie grupy, a lekcje prowadziła Patrycja Nieżórawska, instruktorka pływania. Warto dodać, że odbywały się one we współpracy z WOPR Kościerzyna.

Młodzi uczestnicy byli dowożeni ze Starej Kiszewy na miejsce zajęć. W ramach projektu zapewniono im także posiłek regeneracyjny. Otrzymały również upominki, przydatne podczas kąpieli w jeziorze.

- Podczas ostatniego dnia zajęć zorganizowaliśmy podsumowanie - mówi Karolina Baska. - Nasi mali uczestnicy otrzymali dyplomy, potwierdzające udział w lekcjach.

- Trwające dwa tygodnie zajęcia były ogromną frajdą dla dzieci - mówi Anna, mama jednego z uczestników. - Umiejętność pływania jest niezwykle ważna, bo sprawia, że wypoczynek nad wodą jest bezpieczniejszy, a im wcześniej dzieci rozpoczną naukę, tym lepiej.

od 7 lat
Wideo

Protesty rolników pod Toruniem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto