Wda i Gwiazda z kompletem punktów. W A klasie wygrywa tylko Skorzewo

MACIEJ WAJER
W ostatniej kolejce spotkań, nasze drużyny piłkarskie grały ze zmiennym szczęściem.

W V lidze, zarówno Wda Lipusz, jak i Gwiazda Karsin zdobyły komplet punktów w meczach wyjazdowych. Drużyna z Lipusza grała z Pogonią Prabuty i mecz zakończyła zwycięstwem 1:0. Bramkę dla Wdy w 55 min. zdobył Mateusz Tuzinowski. Z kolei Gwiazda pokonała 3:0 ekipę Spójni Sadlinki. Do przerwy był remis 0:0, ale w drugiej połowie bramki dla zespołu z Karsina zdobyli: Marek Steinborn (dwie) oraz Mateusz Frymark.

Ze zmiennym szczęściem grały z kolei zespoły A klasy. KS Grabowo na własnym terenie zmierzył się z GKS Bobowo. Przyjezdni po pierwszej połowie prowadzili 3:1. Bramkę dla drużyny z Grabowa strzelił Bartosz Bida. Wynik spotkania został ustalony w 47 min., kiedy to goście zdobyli czwartego gola. Kolejną porażkę w rundzie wiosennej zanotowali piłkarze Wierzycy Stara Kiszewa, którzy na wyjeździe grali z Victorią Kaliska. Nasza ekipa wyszła na prowadzenie w 23 min. za sprawą Patryka Pobłockiego. Była to jedyna bramka, która padła w pierwszej odsłonie meczu. W drugiej, gospodarze zdobyli dwa gole i ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa. W derbowym pojedynku pomiędzy KS Skorzewo, a Santaną Wileki Klincz, lepsi okazali się piłkarze Skorzewa, którzy rozgrywali mecz przed własną publiką. Pierwszą bramkę zdobyli tuż przed końcem pierwszej połowy, a zdobył ją Marcin Potrac. Wynik ustalił w 76 min. Wojciech Kobierzyński.