Wdzydze. Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach przyciągnęły zawodowców i amatorów [ZDJĘCIA, WYNIKI]

Edyta Łosińska-Okoniewska
Ponad 70 osób startowało w Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach. Zawodnicy ścigali się na Jeziorze Wdzydzkim, a nad ich bezpieczeństwem czuwali ratownicy. Zobaczcie, kto stanął na podium.

We Wdzydzach odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach. W rywalizacji wzięło udział ponad 60 licencjonowanych zawodników i kilkunastu amatorów. Zawody od 3 lat odbywają się w okolicy kąpieliska we Wdzydzach, a trasa wyznaczona jest bojami tworzącymi kwadrat o boku 100 m (jedno okrążenie to 400 m), a start i meta usytuowane są przy pomoście. Nad bezpieczeństwem czuwali ratownicy wodni Słupskiego WOPR Oddział w Garczynie(„Kaszubskie WOPR”) na 2 skuterach wodnych i w 6 jednostkach asekuracyjnych (kajaki i rowery wodne).

Rywalizacja podzielona została tradycyjnie na 5 grup wiekowych: kategoria E (11 lat i mniej), kategoria B (12-13 lat), C (14-15 lat), B (16-17 lat) i A (18 lat i więcej) osobno dla kobiet i dla mężczyzn. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji BF (2 płetwy) oraz SF (monopłetwa). Natomiast rywalizacja amatorów odbywała się tylko w płetwach BF, a kategorie wiekowe ustalono z podziałem dla kobiet i mężczyzn następująco: 13 lat i mniej, amator 14-17 lat, amator 18-30 lat oraz amator 31+.

W rywalizacji wśród kategorii E w monopłetwie zwyciężyła Monika Zarach (KS Aqua Sport Kościerzyna) przed Niną Kucharską i Kają Lellek z UKS Wodniacy Garczyn, a wśród chłopców mistrzostwo Polski wywalczył Arkadiusz Sędzicki przed Nikodemem Zaborowskim i Tymoteuszem Klasą (wszyscy z UKS Wodniacy Garczyn). Natomiast w konkurencji BF na 3 miejscu ukończył Aleksander Męczykowski. Natomiast w kategorii D w monopłetwie zwyciężyła Wiktoria Lellek z KS Aqua Sport, a na 3 miejscu ukończyła Marcelina Bławat (Wodniacy Garczyn), a wśród chłopców Kacper Rozgoński z UKS Manta Kościerzyna przed klubowym kolegą Szymonem Kropidłowskim Juniorem i Mateuszem Studzińskim z UKS Wodniacy Garczyn, a w BF na 3 miejscu ukończył Dawid Kropidłowski z Manty. W kategorii C Mistrzostwo Polski w monopłetwie wywalczyła Anna Szybalska, a 3 miejsce Klaudia Bida(obie KS Aqua Sport Kościerzyna), a 2 miejsce wśród chłopców w konkurencji BF wywalczył Filip Hinc (również KS Aqua Sport). Mistrzynią Polski w monopłetwie w kategorii B została Olga Guzińska z UKS Manty Kościerzyna, a w kategorii A panów w monopłetwie jej klubowy kolega Michał Dramiński. Warto dodać, że wśród amatorów 18-30 lat wicemistrzostwo Polski zdobył trener UKS Wodniacy Garczyn - Damian Narloch.

Po rywalizacji zawodnicy mogli skosztować grochówki i rozgrzać się podczas gry Archery TAG (wojna na łuki), którą prowadzili instruktorzy Survival Adventure SQUAD, kolejny raz jako sponsorzy Mistrzostw Polski.