Wygrana na koniec

WM
Koszykarze kościerskiego KUKS Remusa zakończyli już ligowe rozgrywki. W ostatnim meczu sezonu pokonali u siebie Neptuna Gdańsk 92:68

Pierwsza połowa spotkania bezapelacyjnie należała do gospodarzy, którzy od samego początku zawodów narzucili rywalom swój styl gry. Nic więc dziwnego, że pierwsze dziesięć minut zakończyło się wynikiem 22:13. W drugiej kwarcie było jeszcze lepiej, bowiem na przerwę koszykarze Remusa schodzili przy stanie 48:26. Po zmianie stron tempo gry trochę zmalało, co nieznacznie wykorzystali przyjezdni, którzy wygrali trzecią kwartę 23:19.

W ostatniej części meczu wszystko wróciło do normy, i miejscowi koszykarze mogli cieszyć się z pełni zasłużonego zwycięstwa. Warto podkreślić świetną dyspozycję naszej drużyny w rzutach za trzy punkty. Maciej Szulc trafił aż pięciokrotnie, z kolei Dariuszowi Małachowskiemu ta sztuka udała się dwa razy.

Remus Kościerzyna ostatecznie zajął piąte miejsce w tabeli (w lidze okręgowej występuje siedem drużyn), gromadząc piętnaście punktów. Zawodnicy Wiesława Beyma zwyciężyli w minionym już sezonie w trzech meczach, natomiast w dziewięciu pozostałych musieli niestety uznawać wyższość rywali. Bilans zdobytych małych punktów także jest niekorzystny dla naszej drużyny i wynosi 799:915. Miejmy nadzieję, że kolejny sezon będzie bardziej udany.

Na zakończenie dodajmy, że awans do wyższej ligi wywalczyli zawodnicy Pogoni Lębork, którzy z dorobkiem dwudziestu trzech punktów triumfowali w tym sezonie.

Remus Kościerzyna: Maciej Szulc 27, Zbigniew Kobus 18, Bartłomiej Ceplin 18, Dariusz Małachowski 9, Robert Kolka 8, Tomasz Brzoskowski 4, Mateusz Niemczyk 4, Szymon Golec 2, Daniel Podolski 2, Radosław Wołoszyk, Piotr Greinke, Mariusz Cichosz.