wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Młodzików w lekkoatletyce

sura
Młodzi lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Młodzików w lekkoatletyce. Bardzo dobrze na stadionie w Chojnicach zaprezentowała się zwyciężczyni w rzucie dyskiem Kinga Edel, uzyskując wynik 35.16 m. Również pierwsze miejsce zajął Kamil Baumgard także w rzucie dyskiem młodzików, z wynikiem 39.42 m. Na dystansie 100 m najlepszy okazał się zawodnik UKS Lipusz Bartłomiej Mientki uzyskując czas 12.32s. Trzecie miejsce zajął reprezentant lipuskiego klubu, Krzysztof Perczak uzyskując rezultat 12.41 s.

Wspólnie z kolegami uzyskali w sztafecie 4x100 m drugi wynik zawodów łamiąc 48 s. Ich czas to 47.99 s. Zawodnicy UKS Lipusz biegli w składzie Bartłomiej Mientki, Robert Paliwoda, Radosław Laska, Krzysztof Perczak. Należy podkreślić, że wszystkie uzyskane rezultaty są rekordami życiowymi. Lekkoatleci wystartowali również w ogólnopolskim mityngu lekkoatletycznym w Toruniu. Kolejny raz granicę 35 m pokonała w rzucie dyskiem Kinga Edel. Jej wynik 36.54 jest rekordem życiowym tej zawodniczki, która okazała się zdecydowanie najlepsza w zawodach. Trzecie miejsce w konkursie rzutu dyskiem młodziczek zajęła Karolina Modrzejewska ustanawiając rekord życiowy wynikiem 30.46 m. Drugą lokatę w oszczepie zajęła Karolina Modrzejewska posyłając oszczep na odległość 33.01 m.