XIII Baltic Cup. W zawodach dobrze wypadli zawodnicy z Karate Klubu Inazuma z sekcji w Karsinie wielokrotnie stając na podium

Joanna Surażyńska
W zawodach dobrze wypadli zawodnicy z Karate Klubu Inazuma z Karsina
W zawodach dobrze wypadli zawodnicy z Karate Klubu Inazuma z Karsina KK INAZUMA
W Akademickim Centrum Sportowym Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbył się XIII Baltic Cup – ogólnopolski turniej karate tradycyjnego. W zawodach tych wzięło udział ponad 320 zawodników z 17 klubów z Pomorza i innych regionów Polski. Zawody te były podzielone na poziomy zaawansowania i grupy wiekowe. W zawodach tych dobrze wypadli zawodnicy z Karate Klubu Inazuma z sekcji w Karsinie wielokrotnie stając na podium.

Osiągnięcia zawodników KK INAZUMA w poszczególnych grupach wiekowych rozłożyły się następująco:

• RyszardJanauis Święćkowski – 3 miejsce w KATA i brązowy medal

Zawodnicy klubu zdobyli 7 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe medale oraz wywalczyli 6 punktowanych czwartych miejsc. Swój wkład w ten sukces mieli również zawodnicy KK INAZUMA z powiatu chojnickiego ćwiczący w sekcji w Rytlu (powiat chojnicki), którzy wywalczyli 6 medali z 17 zdobytych przez klub.

W klasyfikacji medalowej klub zajął 3 miejsce na 17 klubów.

Liderem sekcji w Karsinie byli:

• - Nikodem Jarząbek zdobywca dwóch złotych i srebrnego medalu,
  • - Wiktoria Narloch zdobywczyni dwóch złotych medali i czwartego miejsca.

Zawody te zostały objęte patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Podziękowania dla Karate Klubu Gdynia i Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego Gdańsku za organizację zawodów. Teraz czas na Mistrzostwa Polski w Lublinie gdzie zakwalifikowało się 4 zawodników klubu.

Start zawodników z sekcji w Karsinie był dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Kościerzynie. Klub przez wiele lat jest również wspierany przez Gminę Karsin. Zawodnicy dziękują za wsparcie.