Zawodnicy UKS Manta przywieźli z Gliwic medale! [ZDJĘCIA]

Edyta Łosińska-Okoniewska
Puchar Europy Juniorów w Gliwicach potwierdził świetną formę zawodników UKS Manta. Kościerski klub został po raz pierwszy w historii najlepszym polskim klubem.

Na pływalni Olimpijczyk w Gliwicach odbył się Puchar Europy Juniorów w pływaniu w płetwach zorganizowany przez Polski Związek Płetwonurkowania.

W rywalizacji brali udział zawodnicy z 21 klubów z Polski i z zagranicy, pandemia niestety ograniczyła ich liczebność. W zawodach uczestniczyły osoby do 15 roku życia.

UKS Manta Kościerzyna reprezentowało 13 zawodników. Podczas rywalizacji na olimpijskim basenie Karol Rozgoński i Kacper Rozgoński zdobyli dwa bardzo cenne brązowe medale na dystansach 50 m BF i 800 m SF.

Tuż za podium IV miejsca zajęli: Helena Breska na 400 m BF, Konstancja Bystron na 50 m BF i 400 m BF, Olga Guzińska na 800 m SF.

Każdy zawodnik swoim startem zdobywał punkty dla klubu, które w liczbie 1530 uplasowały UKS Manta Kościerzyna na 3 miejscu za Ukrainą i Białorusią w generalnej klasyfikacji.

Podczas tych zawodów kościerski klub został po raz pierwszy w historii najlepszym polskim klubem.

Zajęcie III miejsca podczas międzynarodowych zawodów to ogromny sukces dla UKS Manta Kościerzyna a do tego sukcesu bezpośrednio przyczynili się zawodnicy :