Zawodnicy UKS Olimpijczyk Skorzewo pokazali klasę podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski - Bydgoszcz 2021 [ZDJĘCIA]

Edyta Łosińska-Okoniewska
Sześć medali wywalczyli zawodnicy UKS Olimpijczyk Skorzewo podczas w Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski, które odbyły się w Bydgoszczy. Lekkoatleci Olimpijczyka pobili także kilka rekordów życiowych.

Medalowy maraton rozpoczęli Łukasz Walczak zdobywając srebro i Faustyna Kotłowska zdobywając brązowy medal w konkursach pchnięcia kulą. W tej dyscyplinie bardzo dobrze zaprezentował się także 15-letni Maciej Jutrzonka, który zajął 5 miejsce w rywalizacji z seniorami. Trzeci medal wywalczył Damian Żołądek w biegu na 100 m zajmując 3 miejsce. Na zakończenie pierwszego dnia rywalizacji debiutant Robert Hinc wywalczył 9 miejsce w konkursie rzutu dyskiem.

Kolejny dzień mistrzostw w Bydgoszczy przyniósł następne dwa medale dla sportowców ze Skorzewa. Debiutujący w mistrzostwach Robert Zblewski zajął 3 miejsce w rzucie maczugą. W konkursie rzutu dyskiem brąz zdobyła Faustyna Kotłowska. Maciej Jutrzonka w rzucie dyskiem także spisał się bardzo dobrze zajmując ponownie 5 miejsce z nowym rekordem życiowym. Pechowo zakończył się start na 200 m Damiana Żołądka, który uzyskał trzeci czas zawodów, ale ostatecznie został zdyskwalifikowany za popełnienie falstartu.

Trzeci dzień mistrzostw to złoto dla Daniela Peka w biegu na 400 m. Na tym samym dystansie 4 miejsce wywalczył Damian Żołądek.**Maciej Jutrzonka** zakończył rywalizację w rzucie oszczepem na 7 miejscu.

- Cieszy wysoka forma sportowa reprezentantów, Faustyny Kotłowskiej, Daniela Peka i Łukasza Walczaka, którzy już za dwa tygodnie będą reprezentować Polskę na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Bydgoszczy - informuje Leszek Zblewski z UKS Olimpijczyk. - Wspaniałe wyniki sportowe zawodników sekcji lekkiej atletyki osób niepełnosprawnych UKS Olimpijczyk to wynik ciężkiej, systematycznej pracy zawodników, trenerów i wolontariuszy oraz pomocy instytucji i osób współpracujących. Sekcja funkcjonuje dzięki wsparciu Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych Start, Stowarzyszeniu Sportowo-Rehabilitacyjnego Szansa Start Gdańsk oraz Gminy Kościerzyna.

Zdjęcia: UKS Olimpijczyk Skorzewo