Zawodnicy ze Skorzewa zdobyli medale w halowych zawodach

Maciej Wajer
Świetne występy halowe mają za sobą lekkoatleci z UKS Olimpijczyk Skorzewo. Zawody odbywały się w Toruniu.

W kategorii młodzików do lat 16 wywalczyli 2 brązowe medale. Amelia Pobło-cka na 600 m oraz Jakub Olszewski w skoku w dal. Obydwoje ustanowili nowe rekordy życiowe. Tuż za podium uplasował się Kacper Jaszewski na 1000 m. Jakub Olszewski wystartował też na 300 m i zajął 5 miejsce. Dobrze zaprezentowali się również Wiktoria Lubecka w debiucie na dystansie 60m p.pł. Julita Troka na 300m, Kamil Fąferko na 1000m.

Zawodnicy skorzewskiego klubu rywalizowali też w kategorii juniorów do lat 20 i juniorów młodszych do lat 18. Srebro w pchnięciu kulą zdobył juniorów zdobył Paweł Zblewski (nowy rekord życiowy), a Jakub Makurat wywalczył brązowy medal w pchnięciu kulą, ustanawiając nowy rekord życiowy. Z kolei Dawid Górny zajął 5 lokatę w biegu na 60 m przez płotki (rekord życiowy). Wiktoria Lubecka p.pł zwyciężyła w swojej serii z rekordem życiowym.

Dobry start mają też za sobą biegacze na 600 m - Amelia Pobłocka oraz Kacper Jaszewski i Kamil Fąferko na 1000 m. Dodajmy, że podopieczni trenera Leszka Zblew-skiego, startowali w zawodach bez specjalnego przygotowania do zawodów halowych. Udział zawodników Olimpijczyka był możliwy dzięki wsparciu sponsorów, szczególnie Arkadiusza Makurata i Necon Deweloper.