Zawodniczki KS Kościerzyna pokonały drużynę Sambora Tczew [GALERIA ZDJĘĆ]

Maciej Wajer
Kościerskie szczypiornistki zagrały z SPR Samborem Tczew w ramach Pucharu Polski. Podopieczne Dariusza Męczykowskiego nie dały szans rywalkom z Tczewa

Tylko początek meczu rozgrywanego w kościerskiej Sokolni był wyrównany. Gospodynie szybko wyszły na dwubramkowe prowadzenie, ale piłkarki z Tczewa szybko doprowadziły do remisu. W kolejnych minutach kościerzynianki zaczęły budować przewagę i po kwadransie gry prowadziły 9:4. Przyjezdne próbowały zniwelować tą różnicę i momentami osiągały swój cel, ale nie były w stanie doprowadzić do wyrównania. Od 20 minuty zawodów dominacja miejscowych stała sie jeszcze bardziej wyraźna. Doskonała gra Joanny Gędłek i Natalii Fesdorf zaowocowały tym, że po 25 min. kościerzynianki prowadziły 14:7. Ostatatecznie pierwsza połowa zakończyła sie wygraną zespołu z Kościerzyny 17:10.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal w natarciu były piłkarski z Kościerzyny, które powiększyły swoją przewagę do stanu 26:16. Tczewianki nie zamierzały się jednak poddawać. Między 45 a 50 minutą meczu zanotowały okres bardzo dobrej gry, w efekcie którego udało się zmniejszyć różnicę do stanu 26:19. Kościerzynianki po chwilowym przestoju ponownie wzniosły się na wyżyny swoich umiejętności i w końcowej fazie spotkanie praktycznie zdemolowały rywalki wygrywając ostatecznie 34:23. W rezultatcie, drużyna KS Kościerzyna awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani