Zwycięstwa kościerskich zespołów na wyjeździe

Maciej Wajer
To była bardzo udana kolejka dla naszych zespołów piłki ręcznej. Zarówno Sokół Porcelana Lubia-na Kościerzyna, jak i KS Kościerzyna grały swoje mecze na wyjeździe. W obu przypadkach zakończyły się one zwycięstwem kościerskich ekip.

Drużyna Andrzeja Gryczki w ostatni weekend walczyła z KS Meble Wójcik Elbląg. Elblążanie liczyli, że w starciu z Sokołem przełamią serię porażek. Pierwsza połowa świadczyła o tym, że ten cel uda się osiągnąć ekipie z Elbląga, bo pierwsza odsłona zawodów zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 13:10.

W drugiej partii przewagę zaczął zyskiwać Sokół, który doprowadził do wyrównania, a następnie wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końcowej syreny. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną naszej drużyny 27:24. Najwięcej bramek dla Sokoła zdobył Krzysztof Jasowicz, który zakończył mecz z dorobkiem 9 trafień.

W podobnych nastrojach swój mecz kończyły szczypiornistki KS Kościerzyna. Podopieczne Dariusza Męczykowskiego na wyjeździe zagrały z SMS ZPRP II Płock. W pierwszej połowie miejscowe dotrzymywały tempa naszej drużynie, w efekcie czego zakończyła się ona tylko czterobramkowym prowadzeniem kościerskich szczypiornistek (19:15). W drugiej odsłonie nasza ekipa wzniosła się na wyżyny swoich umiejętności i praktycznie zdemolowała rywalki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem zespołu z Kościerzyny 35:23.